MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przebudowa ul. Zamenhofa - nawet do maja (zdjęcia)

Urszula Bisz
- Ten remont powinien się wreszcie skończyć, bo nie ma nawet jak przejść ulicą - powiedziała Dorota Grąziel, którą spotkaliśmy na ul. Zamenhofa z synkiem Krystianem
- Ten remont powinien się wreszcie skończyć, bo nie ma nawet jak przejść ulicą - powiedziała Dorota Grąziel, którą spotkaliśmy na ul. Zamenhofa z synkiem Krystianem Fot. A. Zgiet
Białystok. Przebudowa ul. Zamenhofa zaczęła się latem, a nie wiadomo, czy skończy się jeszcze w tym roku. Mieszkańcy mają jej dość i narzekają na wolną pracę drogowców.
Remont ulicy Zamenhofa w Bialymstoku moze potrwac do maja przyszlego roku

Remont ulicy Zamenhofa

Część bez remontu

Część bez remontu

Nie wszystkie chodniki na ul. Zamenhofa będą przebudowane. Pisaliśmy o tym w poprzednich wydaniach "Współczesnej". Chodzi o fragmenty chodników tuż obok Rynku Kościuszki. Władze miasta zleciły obok ułożenie granitowych płyt i kostki kamiennej tak, jak na placu obok ratusza. Z "drobnym" wyjątkiem. Plany nie obejmują chodników prowadzących pod filarami kamienic Białówny 3 i Rynek Kościuszki 18.

Remontują tak długo, jakby to była jakaś autostrada, a to przecież krótka uliczka. Ma 200-300 metrów długości. Ci drogowcy mogliby wziąć udział w biciu rekordu na najwolniejsze prace budowlane - skarżył się nasz Czytelnik, pan Robert, mieszkaniec ulicy Zamenhofa.

Przez remont mieszkańcy pobliskich bloków nie mają gdzie parkować samochodów. Narzekają też na hałas związany z pracami. Te zaś ciągną się w nieskończoność i nawet nie wiadomo, czy wszystkie roboty na ul. Zamenhofa zakończą się w tym roku.

- Problematyczna w tym miejscu okazała się sieć wodociągowa, przez którą prace rozciągnęły się w czasie - powiedział Janusz Ostrowski, dyrektor białostockiego departamentu inwestycji. - Pracownicy wodociągów co chwilę napotykali przyłącza, których nie było w planach i trzeba było sprawdzić, czy nadal działają. Ten problem jednak już jest za nami i obecnie trwają prace związane z renowacją jezdni, chodników i parkingów. Mają być odbudowane do końca tego miesiąca.

Większy problem jest jednak z jezdnią. Możliwe, że końcowe prace z nią związane drogowcy przeprowadzą... w maju. Zależy to od warunków pogodowych w tym roku. Jeśli będą nadal niezbyt korzystne, ostatnia warstwa jezdni zostanie wyłożona dopiero za siedem miesięcy.

- Wówczas, podczas 2-3 majowych nocy drogowcy zajmą się tą ostatnią warstwą - powiedział Ostrowski. - Wcześniej jednak ulica oczywiście będzie przejezdna.
Po zakończeniu wszystkich prac, cała ulica będzie dostępna dla samochodów. Jednak część najbliżej Rynku Kościuszki będzie służyć tylko do wjazdu dla parkujących tam mieszkańców posesji.

Zobacz mapę:

Wyświetl większą mapę

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna