Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przed nami ostatnia prosta kontynuacji „Znachora”. Magistrat czeka na nowe pomysły

BAK
Bielsk Podlaski Rusza konkurs na najlepsze pomysły do zrealizowania w ramach budżetu obywatelskiego. Miasto przeznaczy na to 400 tys. złotych

Do końca sierpnia można wziąć udział w konsultacjach społecznych dotyczących budżetu obywatelskiego na 2017 rok. Mieszkańcy będą mogli wziąć udział w głosowaniu i poprzeć wybrany przez siebie projekt na początku października.

Podobnie jak w ubiegłym roku kwota budżetu obywatelskiego wyniesie 400 tys. złotych, z czego kwota 300 tys. złotych zostanie przeznaczona na zadania inwestycyjne i 100 tys. złotych na zadania o charakterze pozainwestycyjnym.

Przypomnijmy. W ubiegłym roku na inwestycje, które sfinansowano z budżetu obywatelskiego była budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 2 , budowa nawierzchni wraz z infrastrukturą w ul. Szarych Szeregów i w ul. Brzozowej. Z kolei na przedsięwzięcia pozainwestycyjne mieszkańcy postanowili przeznaczyć budżetowe pieniądze na produkcję drugiej części filmu Znachor, na imprezę „Aktywnie i zdrowo - Bielsk na sportowo!”, na dostosowanie biblioteki miejskiej do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz na Festyn Mikołajkowy „Każdy może zostać Świętym Mikołajem.

Kosztorys na projekt inwestycyjny nie może przekraczać kwoty 250 tys. złotych, z kolei wartość przedsięwzięcia o charakterze pozainwestycyjnym nie może przekraczać 30 tys. złotych. To dlatego, by jeden projekt nie pochłonął całej sumy budżetowej a została ona podzielona na kilka innych przedsięwzięć.

Co należy uczynić, by zgłosić swój projekt do inwestowania ze środków budżetu obywatelskiego? Przede wszystkim należy go opracować i sporządzić odpowiedni kosztorys. Najlepiej by był to pomysł nowatorski a nie powielanie pomysłów z lat ubiegłych.

Takim pomysłem z poprzedniego roku okazał się pomysł swoistej kontynuacji obrazu Znachor. Podczas głosowania to właśnie ten projekt cieszył się największym aplauzem wśród mieszkańców Bielska Podlaskiego. Nowatorstwo, i ciekawość ostatecznego efektu sprawiło, iż zagłosowało na niego 963 mieszkańców naszego miasta. Z budżetu obywatelskiego na realizacje tego zamysłu przeznaczono kwotę 30 tys. złotych, jednak to za mało, by nakręcić taki obraz. Pomógł marszałek województwa lokalni przedsiębiorcy i firmy.

- Prace zdjęciowe zostały już ukończone - mówi Marek Włodzimirow, jeden z pomysłodawców projektu. - Znawcy tematu dziwili się, że dla nakręcenia niektórych scen nie wymaga aż tak dużo nakładów finansowych. Teraz czeka nas montaż i ... premiera.

Na opracowanie pomysłu nie pozostało już wiele czasu. Tym bardziej, że każdy z nich, zanim zostanie złożony, powinien został poparty 30 podpisami. Zadania, również pozainwestycyjne, powinny być realizowane wyłącznie na terenie i w placówkach należących do miasta. Ich realizacja również powinna zamknąć się w jednym roku budżetowym.

Które pomysły zakwalifikują się do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego? O tym zdecydują mieszkańcy podczas głosowania. Każdy z głosujących będzie mógł oddać swój głos na 2 spośród projektów inwestycyjnych i na dwa spośród zadań pozainwestycyjnych.

Do zgłoszenia niezbędne jest wyrażenie zgody na weryfikację danych osobowych przez pomysłodawcę projektu i osoby popierające oraz zgody na umieszczenie informacji o tym, kto jest pomysłodawcą danego projektu oraz zgoda na zamieszczenie tych danych w Internecie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna