Przedostatnia kolejka w IV lidze

kpot, jan, los
Bielszczanie pokonali Warmię Grajewo 2:0 i na kolejkę przed końcem rozgrywek przewodzą w stawce czwartoligowców. Szansę na awans zachowała Wissa Szczuczyn, która wygrała 2:0 z Puszczą Hajnówka

TUR BIELSK PODLASKI – WARMIA GRAJEWO 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Mateusz Jakubowski 17, 2:0 Karol Kosiński 90.
Tur: Sidun – Car, Jakubowski (89. Daniłowski), A. Kosiński, K. Kosiński, Koźlik, Kulikowski, Lewczuk, Łochnicki, Nakielski (75. Pawluczuk), Zawadzki (68. Popiołek).
Warmia: Gieniusz – Arciszewski, Cybulski, Edison, Domurat, Kozikowski, Mikucki, Staniszewski (46. Randzio), Stankiewicz, Sypytkowski (46. Zarzecki), Zubowski

Niedzielny pojedynek zachęcił do odwiedzenia stadionu miejskiego w Bielsku ponad trzysta osób. Piłkarze ich nie zawiedli, serwując ciekawe spotkanie.
Pierwszy gol dla Tura padł po dokładnym dośrodkowaniu Krystiana Kulikowskiego i perfekcyjnej główce Mateusza Jakubowskiego, który trafił w okienko bramki Krzysztofa Gieniusza. Była to 17. minuta meczu, a już wcześniej świetną okazję do zdobycia gola miał Mateusz Nakielski, który po dośrodkowaniu Andrzeja Kosińskiego w dogodnej sytuacji strzelił obok bramki.
Po przerwie grajewianie aktywniej wzięli się do odrabiania strat. Najpierw po dośrodkowaniu Mateusza Cybulskiego do piłki na czas nie dopadł Rafał Kozikowski, a potem Zubowski dostał długie podanie, minął kilku obrońców i z ostrego kąta trafił w poprzeczkę. Jednak gola na 2:0 strzelił Tur. Było to już w doliczonym czasie gry, gdy Paweł Łochnicki zagrał prostopadłe podanie do wysuniętych: Łukasza Pawluczuka i Karola Kosińskiego. Będący na pozycji spalonej Kosiński pozostawił piłkę „legalnemu” Pawluczukowi, ten podbiegł z nią pod bramkę Gieniusza i będąc tuż przed bramkarzem odegrał ją wyskakującemu zza jego pleców Kosińskiemu, który spacerkiem podszedł z futbolówką do linii bramkowej i podwyższył na 2:0.
Paweł Bierżyn (szkoleniowiec Tura): W pierwszej połowie zagraliśmy niemal perfekcyjnie, ale po przerwie to rywale wyglądali od nas lepiej. Zwłaszcza Damian Zubowski swoją dobrą grą napsuł nam sporo krwi. Budujemy tę drużynę konsekwentnie już trzy lata i chcemy z nią odnieść sukces.

WISSA SZCZUCZYN – PUSZCZA HAJNÓWKA 2:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Mateusz Zambrowski 20, 2:0 Przemysław Marcinkiewicz 26.
Wissa: Greś – Bondziul, Ciereszko, Citko, Firańczyk, Guzowski, Łapiński (70. Banicki), Marcinkiewicz, Stankiewicz, Wojtkielewicz, Zambrowski.
Puszcza: Aleksiejczuk – Chilimoniuk, Chrzanowski, Czurak, Gorbacewicz, Grygoruk, Kicel, Kozak, Milcz, Ojdana (75. Bugwin), Wojno.

Wissa zasłużenie wygrała z Puszczą Hajnówka, przedłużając nadzieję na awans do III ligi. Rozegrany w szybkim tempie mecz, miał dwie odsłony. W pierwszej połowie, lepsi technicznie, ciągle atakujący gospodarze, udokumentowali swą wyższość, strzeleniem dwóch bramek. Pierwsza autorstwa Mateusza Zambrowskiego padła po strzale głową, druga zdobyta przez Przemysława Marcinkiewicza, po rykoszecie od obrońcy
Druga połowa była bardziej wyrównana, a więcej z gry mieli goście z Hajnówki. Odważnie atakowali, przeprowadzając kilkanaście groźnych akcji. Bramki nie zdobyli, ale zmusili blok obronny Wissy do bardzo uważnej gry.
Janusz Marcinkiewicz, kierownik Wissy: To był bardzo dobry mecz, a goście po raz trzeci pokazali wolę walki i mimo porażek sprawili faworytom: Warmii, Turowi i Wissie wiele kłopotów. W drugiej połowie, nasi zawodnicy byli już myślami przy najważniejszym spotkaniu sezonu z Warmią.

KS WASILKÓW – BIEBRZA GONIĄDZ 1:0 (1:1)
Bramka: 1:0 Dawid Śliwowski 70.
Wasilków: Brzozko – Cichoński, Dąbrowski, Dudziński, Panek, Rybakowski, Rybnik, Skiepko, Śliwowski (78. Małyszko), Styś, Wojciechowski.
Biebrza: Zimnoch – Chmielewski, Cieciorko, Dekarz, Dziekoński, Kobyliński (88. Dzięgielewski), Kulikowski, Magnuszewski, Purta, Staśkiewicz (88.Bachliński), Wojno.

HETMAN TYKOCIN – SPARTA AUGUSTÓW 5:3 (3:2)
Bramki: 0:1 Łukasz Sobolewski 7, 1:1 Marcin Dworzanczyk 14, 2:1 Rafał Maliszewski 30, 3:1 Dominik Betko 38, 3:2 Łukasz Sobolewski 39, 3:3 Paweł Zaniewski 50, 4:3 Rafał Maliszewski 81, 5:3 Marcin Dworzańczyk 90.
Hetman T: Miniuk – Andzielewicz (78. Olechno), Betko, Budźko (58. P. Maliszewski), Dworzańczyk, Koniczek, Kwasiborski, R. Maliszewski, Ostaszewski, Plaga, Wiszowaty (70. Szczepański).
Sparta A: Putra – Knoch, Niedźwiecki, Oleksandr (83. Kopiczko), Parafinowicz, Sakowicz, Sobolewski, Stasiński, Urban (46. A. Zaniewski), Wielgat, P. Zaniewski.

MAGNAT JUCHNOWIEC KOŚCIELNY – POGOŃ ŁAPY 3:4 (1:2)
Bramki: 0:1 Łukasz Roszkowski 31, 1:1 Kacper Kużel 36, 1:2 Łukasz Roszkowski 39, 1:3 Grzegorz Hruświcki (53 – samobójcza), 1:4 Kamil Mrowiński 78, 2:4 Kamil Yamaguchi 81, 3:4 Mariusz Tymiński 90.
Magnat: Deptuła – Czerniawski, Fabiszewski (75. Yamaguchi), Hruświcki, Jaromiński, Karpowicz, Kużel, Markiewicz, Suszczyński, Tymiński, Zielinko.
Pogoń: Łapiński – Gałczyk, Kotlewski, Kowalewski, Malinoś, Michno, Mrowiński, Roszkowski (66. Hryniuk), Sawicki (61. Komar). Stypułkowski (85. Kuźmicki), Turowski (78. Gąsowski).

CRESOVIA SIEMIATYCZE – ORZEŁ KOLNO 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Adrian Gwiazda 43.
Cresovia: Karolczuk – A. Barwiejuk, Brzeziński, Gołubkiewicz, Jurczuk, Kryński, Nogieć (67. D. Barwiejuk), Nowicki, Ole-ndzki, Śledziewski, Walendziuk (46. Kurek).
Orzeł: Bikowski – Brzeziński (89. Zduńczyk), D. Grala, K. Grala, Gwiazda, Ossowski, Pisiak, Piwko (64. Grygoriew), Prusinowski, Sadowski, Sokołowski.

KS MICHAŁOWO – SPARTA 1951 SZEPIETOWO 2:3 (2:2)
Bramk idla Sparty: Wojciech Kowalczyk 30 i 39 oraz Emil Gołaszewski 65.
Sparta Sz.: Bartoszuk – Wilczko, Antoniak, Jamiołkowski, Makal, Fiedorczuk, Kożuszkiewicz, Bańkowski, Godlewski, Gołaszewski, Kowalczyk.

DĄB DĄBROWA BIAŁOSTOCKA – PROMIEŃ MOŃKi 7:0
Promień: Andraka – Wiński, Grygo (46. Pawełko), Stachelek, Mateusz Purta, D. Purta, Ziemkiewicz, Maciorowski, Kolendo (75. Chojnowski), Kulikowski (53. Poliński), Grabowski.

Mecz rozegrany awansem z ostatniej kolejki
PROMIEŃ MOŃKI – CRESOVIA SIEMIATYCZE 3:2 (2:2)
Bramki: 0:1 Grzegorz Gołubkiewicz 8, 0:2 Grzegorz Gołubkiewicz 12, 1:2 Damian Purta 18, 2:2 Marek Kulikowski 44, 3:2 Łukasz Grygo 48.
Promień: Andraka – Grabowski (80. Kolendo), Grygo, Kulikowski (89. Chojnowski), Maciorowski, Poliński, D. Purta (75. Mateusz Purta), Marcin Purta, Stachelek, Wiński, Ziemkiewicz (73. Pawełko).
Cresovia: Malinowski – Barwiejuk, Barwiejuk, Gołubkiewicz, Jurczuk, Kryński, Malewski, Nowicki, Olendzki, Rytel (77. Nogieć), Walendziuk (67. Kurek).

1. Tur 29 73 90-25
2. Wissa 29 72 116-27
3. Warmia 29 64 67-26
4. KS Wasilków 29 55 63-38
5. Dąb 29 50 64-46
6. KS Michałowo 29 47 50-43