Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przedsiębiorstwo + uczelnia = obopólny zysk

(agsa)
Szkolenie na politechnice ogromnie rozszerzy moje możliwości zawodowe i umożliwi rozwój – mówi Krzysztof Engiel z APS
Szkolenie na politechnice ogromnie rozszerzy moje możliwości zawodowe i umożliwi rozwój – mówi Krzysztof Engiel z APS
Białystok: Białostockie uczelnie coraz częściej nawiązują współpracę z podlaskimi przedsiębiorstwami. Takie wspólne działania chętnie wspiera Unia Europejska.

Białostocka firma Automatyka- Pomiary-Sterowanie SA od dawna współpracuje z Politechniką Białostocką.

Teraz jej pracownicy skorzystają ze szkoleń organizowanych przez Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Białostockiej. Projekt nosi nazwę "Profesjonalne kadry przedsiębiorstw województwa podlaskiego" i jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego na wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw.

Średnie przedsiębiorstwa mogą liczyć na 70 proc, dofinansowania.

Elektryka i angielski

Projekt ma na celu rozwój kwalifikacji pracodawców i pracowników z firm działających na terenie województwa podlaskiego (wzrost kwalifikacji zawodowych podnoszących jakość wykonywanej pracy, podniesienie zdolności adaptacyjnych pracowników i pracodawców do zmieniających się warunków otoczenia przedsiębiorstw).

Pracownicy Automatyka-Pomiary-Sterowanie SA chętnie zgłaszali się na proponowane szkolenia. Wybierali m.in. kursy umożliwiające uzyskanie świadectwa kwalifikacyjnego w zakresie eksploatacji i pomiarów przy urządzeniach elektrycznych, projektowanie linii elektroenergetycznych oraz instalacji elektrycznych budynków mieszkalnych, użyteczności publicznej i obiektów przemysłowych, ale też szkolenia z rozwoju osobistego: zarządzanie sobą oraz język angielski.

Obopólna korzyść

Zakwalifikowało się 15 osób. Wśród nich znalazł się Krzysztof Engiel, absolwent Politechniki Białostockiej, zatrudniony w APS na stanowisku elektromechanika.

- Projektowanie linii elektroenergetycznych oraz instalacji elektrycznych budynków mieszkalnych, użyteczności publicznej i obiektów przemysłowych to szkolenie, na które się zakwalifikowałem się - mówi. - Obecnie robię uprawnienia budowlane i zdobywam doświadczenie w wykonywaniu instalacji elektrycznych, ale w przyszłości chciałbym je projektować i nadzorować ich wykonanie. Dzięki temu szkoleniu będzie to realne. To ogromnie rozszerzy moje możliwości zawodowe i umożliwi rozwój.

To korzyść także dla spółki.

- W takiej branży jak nasza szkolenia to podstawa, takie inicjatywy są więc bardzo cenne. Nie tylko podnoszą kwalifikacje naszych pracowników, ale dostosowują je do zmieniającej się gospodarczej rzeczywistości - mówi Jerzy Busłowski, wiceprezes APA SA.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna