Przełamanie Wigier Suwałki w ostatnim możliwym momencie

Wigry (na biało) odniosły drugie zwycięstwo po przerwie zimowej
Wigry (na biało) odniosły drugie zwycięstwo po przerwie zimowej Andrzej Wisniewski / Polskapresse
Wigry Suwałki w tzw. meczu o sześć punktów wygrały 4:2 u siebie z Bytovią Bytów i wydostały się ze strefy spadkowej.

Kilka dni pracy nowego trenera Mirosława Smyły odmieniły suwalską drużynę. Zespół, który trzy poprzednie spotkania zakończył bez gola na koncie odblokował się. Już w szóstej minucie wynik otworzył ładnym strzałem Karol Mackiewicz. Ale do końca pierwszej połowy wielu okazji pod obiema bramkami nie było w ogóle niewiele działo się na boisku.

Mirosław Smyła trenerem Wigier Suwałki

Natomiast w 54 minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Po przechwycie Adriana Karankiewicza składną akcje wykończył Filip Karbowy. Kilka minut później było już 3:0. Akcję Roberta Bartczaka skutecznie wykończył Joel Huertas. Goście gola kontaktowego zdobyli po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego Maksymiliana Hebla. Natomiast w 69 minucie zrobiło się niebezpiecznie, gdy w polu karnym ręką zagrał Wiktor Biedrzycki, a rzut karny wykorzystał Filip Burkhardt. Byovia próbowała doprowadzić do remisu, ale zawodnicy Wigier utrzymali korzystny wynik, a już w doliczonym czasie gry czwartą bramkę po szybkim wyjściu zdobył Bartczak.

Zobacz najlepszych strzelców w historii Wigier Suwałki

- To był szalony tydzień dla mnie - powiedział Mirosław Smyła, który po raz pierwszy drużynę Wigier na treningu widział we wtorek. - Ten mecz także był szalony. Po tym jak Karol Mackiewcz strzelił ładną bramkę wydawało się, ze zespół będzie poruszał się na właściwych torach. Ale z czasem Bytovia doszła do głosu i swoje okazje miała. Ale piłka taka jest, trzeba mieć odrobinę szczęścia, wierzyć w to co się robi, być zdeterminowanym. Przez ten tydzień ciężkiej pracy udało nam się stworzyć coś nowego. Skończyło się wszystko pozytywnie, ale czeka nas wiele pracy. Mamy jeszcze sześć spotkań o wszystko. Udało nam się podłączyć do peletonu i w tym wyścigu o utrzymanie być równorzędnym partnerem.

Wigry awansowały na 15. miejsce, a w czwartek zagrają na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Wigry Suwałki - Bytovia Bytów 4:2 (1:0)
Bramki:
1:0 - Karol Mackiewicz (6), 2:0 - Filip Karbowy (54), 3:0 - Joel Huertas (60), 3:1- Maksymilian Hebel (65), 3:2 - Filip Burkhardt (69-karny), 4:2 - Robert Bartczak (90)
Wigry: Damian Węglarz - Piotr Kwaśniewski, Arkadiusz Najemski (46. Kamil Sabiłło), Adrian Karankiewicz, Frank Adu Kwame - Dawid Polkowski, Adam Chrzanowski, Wiktor Biedrzycki, Joel Huertas (72. Damian Pawłowski), Karol Mackiewicz (52. Filip Karbowy) - Robert Bartczak.
Bytovia: Andrzej Witan - Jakub Kuzdra (57. Fabian Hiszpański), Diego Bardanca (11. Wojciech Wilczyński), Maciej Dampc, Dawid Witkowski - Maksymilian Hebel, Sławomir Duda (64. Bartosz Wolski), Filip Burkhardt, Mateusz Kuzimski, Łukasz Moneta - Gracjan Jaroch.