Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przepis na zawód przyszłości? 10 najbardziej pożądanych kierunków studiów podyplomowych na Politechnice Białostockiej

Dr Paweł Tadejko, Politechnika Białostocka
Gdy chcecie zdobyć zawód przyszłości (bez względu na to, jaki już macie) warto zajrzeć na Studia Podyplomowe Politechniki Białostockiej
Gdy chcecie zdobyć zawód przyszłości (bez względu na to, jaki już macie) warto zajrzeć na Studia Podyplomowe Politechniki Białostockiej PB
Znajomość obsługi komputera i officea już nie wystarczy. Coraz częściej ludzie stają przed wyzwaniem wykorzystania w codziennej pracy narzędzi czy technologii, które poszerzają konkretną lub są połączeniem już istniejących specjalizacji. Po prostu, wchodzimy w świat nowej, cyfrowej rzeczywistości! Z drugiej strony, nowe technologie powodują dynamiczne zmiany na rynku pracy. Czy jutro znajdziemy na nim swoje miejsce? Czego warto się uczyć, żeby podnosić swoją wartość?

Na początek mamy dobrą wiadomość, a nawet dwie: 1) Nie każdy musi uczyć się programowania; 2) Roboty i Sztuczna Inteligencja już powodują, że powstaje jeszcze więcej miejsc pracy, ale trochę innego typu.

Powstaje coraz więcej miejsc pracy gdzie ważne są specjalizacje, które wymagają m.in. umiejętności user experience, analizy rynku i konkurencji, analizy potrzeb klienta, umiejętności przygotowania treści dla social media, czy w końcu umiejętności analizy danych o klientach, czasem dużych ilości danych.

Magiczna analiza danych (data science) to już kwalifikacje także managerskie, a nie tylko informatyczne. Do kompletu brakuje jeszcze tylko zarządzania, także dla inżynierów, logistyki czy bezpieczeństwa informacji.

Wydział Informatyki

Informatyka – Technologie ICT i Programowanie
Programowanie to nie musi to być Twój trzeci język, ale… jeśli bierzesz udział przy wdrażaniu lub projektowaniu systemów IT, także we własnej firmie i chcesz wiedzieć o czym mówią ludzie? Chcesz poszerzyć swoją wiedzę z technologii ICT, poznać SQLa i bazy danych oraz podstawy aplikacji internetowych - to ten kierunek jest dla Ciebie.

Marketing Internetowy
Jesteś przedsiębiorcą, freelancerem, pasjonatem? Chcesz poznać współczesne trendy i narzędzia Internetu? Nauczyć się jak odnaleźć się wśród kampanii, SEO, social media i content marketingu? Studia są przeznaczone dla kadry kierowniczej i specjalistów działu ds. marketingu online; właścicieli małych i średnich firm, freelancerów, pasjonatów, blogerów.

Bezpieczeństwo systemów i sieci komputerowych
Z roku na rok kwestie cyberbezpieczeństwa są coraz ważniejsze dla firm. Jedne z niewielu pewnych przewidywań przyszłości to to, że koszty usuwania szkód wyrządzonych przez ataki cyberterrorystów będą rosnąć w coraz szybszym tempie. Dzięki połączeniu wiedzy i doświadczenia partnerów studia są idealnym sposobem na wejście w świat tajników bezpieczeństwa Internetu.

Data Science – Developer / Analityk danych
Naszym wyróżnikiem są dwie specjalności, silny nacisk na Sieci Neuronowe i Deep Learning oraz współpraca z firmami przy tworzeniu planu i prowadzeniu zajęć. Po co nam Data Scientist? To już kwalifikacje także managerskie. A co najważniejsze coraz bardziej będziemy potrzebowali do tego wysoce wykwalifikowanych specjalistów potrafiących analizować dane i podejmować świadome decyzje biznesowe, rynkowe i naukowe.

Projektowanie User Experience i Analityka internetowa
Unikalne połączenie UX design z analityką internetową. W dzisiejszych czasach projektowanie UX to nie tylko strony internetowe i aplikacje mobilne. Przejdziemy cały proces, od momentu analizy wymagań klienta, przez projekt, po analizę zachowania użytkowników i optymalizację zastosowanych rozwiązań.

Wydział Inżynierii Zarządzania

Studia Menedżerskie Dla Inżynierów
Studia adresowane są do osób posiadających wykształcenie techniczne, przygotowujących się do pełnienia ról kierowniczych w różnego typu organizacjach. Celem studiów jest poszerzenie oraz zaktualizowanie wiedzy Słuchaczy z zakresu nowoczesnego zarządzania.

Coaching w Biznesie
Podstawową przesłanką uruchomienia studiów Coaching w biznesie jest przekonanie o deficycie pracowników kompetentnych w prowadzeniu procesów coachingowych, zarówno wewnątrz organizacji, jak i skierowanych do osób indywidualnych.

Lean Management
Celem studiów jest dostarczenie słuchaczom solidnej wiedzy praktycznej odnośnie uruchamiania i prowadzenia w firmach programów transformacji Lean. Partnerami merytorycznymi studiów są LeanQTeam z Gdańska oraz Doradztwo Przemysłowo Gospodarcze Staworzyński z Jeleniej Góry.

Logistyka w Biznesie
Studia Podyplomowe Logistyka w biznesie umożliwiają absolwentom wszechstronne i praktyczne przygotowanie do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości zagadnień z zakresu logistyki, transportu i systemów informatycznych w logistyce.

Zarządzanie Bezpieczeństwem Informacji – Inspektor Ochrony Danych
Studia Podyplomowe Zarządzanie Bezpieczeństwem Informacji – Inspektor Ochrony Danych stanowią odpowiedź na zmiany wynikające z wejścia w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, które zaczęło obowiązywać od dnia 25 maja 2018 r.

Dr Paweł Tadejko. Kiedyś programista, potem analityk biznesowy / projektant, aż wreszcie Software Architect. Przez ponad 10 lat zdobywał doświadczenie

Dr Paweł Tadejko. Kiedyś programista, potem analityk biznesowy / projektant, aż wreszcie Software Architect. Przez ponad 10 lat zdobywał doświadczenie w dużych projektach informatycznych pracując dla ZETO Białystok, korporacji ComputerLand / Sygnity i innych. W projektach tworzonych jako dedykowane rozwiązania dla biznesu, ale także dla administracji, m.in. Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Zdrowia, czy Finansów. Projektowanie koncepcji systemów IT sprawiło, że architektury SOA i SaaS przestały mieć przed nim jakiekolwiek tajemnice. Jednocześnie pasjami eksperymentował jako Data Scientist, właściwie zanim to się stało modne. W roku 2009 obronił doktorat z analizy i klasyfikacji arytmii w sygnale EKG. Chciał analizować emocje zapisane w elektrokardiogramie, ale skończyło się bardziej przyziemnie, na klasyfikacji QRS, detekcji osobliwości z pomocą transformaty falkowej i klasyfikacji arytmii metodami machine learning. Obecnie pracownik dydaktyczno-naukowy na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Jako kierownik studiów podyplomowych stara się udowodnić, że kierunki studiów mogą być jak najbardziej rynkowe, a kiedy tworzone z partnerami branży IT / nowych technologii, także praktyczne.
Współzałożyciel grupy pasjonatów - a później stowarzyszenia - Magia Podlasia. Jego pasją jest fotografia
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna