MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przepisy prawa podatkowego, program Witkac i obowiązujące procedury - czyli szkolenie dla Kół Gospodyń Wiejskich

oprac. (uk)
Koła Gospodyń Wiejskich działające w naszym regionie szkoliły się z zakresu przepisów prawa podatkowego, programu Witkac, a także obowiązujących procedur
Koła Gospodyń Wiejskich działające w naszym regionie szkoliły się z zakresu przepisów prawa podatkowego, programu Witkac, a także obowiązujących procedur Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
W urzędzie marszałkowskim odbywało się specjalne szkolenie dla Kół Gospodyń Wiejskich. Jego główne szkolenia obejmowały tematykę z zakresu przepisów prawa podatkowego, programu Witkac, czy obowiązujących procedur.

Szkolenie otworzył Stanisław Derehajło, wicemarszałek województwa. Zapewniał, że cieszy się z tego, że panie z KGW biorą udział w szkoleniach, bo one umożliwią im pozyskiwanie funduszy.

- Ogłaszamy szereg konkursów w województwie, a Koła Gospodyń Wiejskich powinny być motorem działań społecznych w małych środowiskach - zapewniał wicemarszałek.

Czytaj też: Gdzie zarejestrować koło gospodyń wiejskich? ARiMR czeka na KGW do 27 grudnia

Podczas szkolenia zostały omówione zagadnienia z zakresu stosowania przepisów prawa podatkowego dotyczące Kół Gospodyń Wiejskich. Zaprezentowano też nowe wzory ofert, umów i sprawozdań, czyli podstawowych dokumentów systemu zlecania zadań publicznych w ramach ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Wykład poprowadziły pracownice Drugiego Urzędu Skarbowego w Białymstoku. Z kolei tajniki systemu Witkac zaprezentowały panie z Ośrodka Wspierania Organizacji Pozarządowych.

W najbliższym czasie Zarząd Województwa Podlaskiego planuje ogłoszenie otwartego konkursu ofert na realizację zadań samorządu województwa w 2020 r. z zakresu działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności. Celem zadania jest upowszechnianie działań na obszarach wiejskich województwa podlaskiego oraz integracja z lokalną społecznością dzięki wsparciu i doposażeniu organizacji pozarządowych i Kół Gospodyń Wiejskich.

Czytaj też: Koła Gospodyń Wiejskich mogą składać wnioski o dotacje. Mają czas do końca października

W sprawach konkursu można kontaktować się z pracownikami Departamentu Rolnictwa i Obszarów Rybackich, Referatu Regionalnej Polityki Rolnej: Anną Kuczyńską - tel. (85) 66 54 216, Zuzanną Kazimierowicz - tel. (85) 66 54 419, e-mail: [email protected] lub osobiście do siedziby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku przy ul. M. Curie-Skłodowskiej 14.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ubezpieczenie maszyn rolniczych. Kiedy jest obowiązkowe?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna