Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przygotowania IV ligi. Dolna połowa tabeli.

Krzysztof Sokólski, Miłosz Karbowski, (jan), (lis)
Wiosną nikt nie odstawi nogi. Żaden zespół nie zamierza jesienią wylądować w klasie okręgowej.
Wiosną nikt nie odstawi nogi. Żaden zespół nie zamierza jesienią wylądować w klasie okręgowej. A. Zgiet
Region. Po raporcie z przygotowań czołowych podlaskich czwartoligowców, dziś prześledzimy co dzieje się w ekipach z drugiej połowy tabeli.

Zaczynamy od zajmującego 9. miejsce KS-u Michałowo, a kończymy na zamykającej stawkę Rudni Zabłudów.

KS Michałowo: Czas decyzji

Michałowski klub, jak sporo innych, skupiony jest na razie na sprawach organizacyjnych. Piłkarze treningi zaczęli w poprzednim tygodniu, ale ważne dla drużyny decyzje zapadną w następnym, gdy odbędzie się zebranie zarządu.

- Dlatego na razie nie ma konkretów, o których mógłbym mówić. Także na temat ewentualnych transferów do klubu - mówi trener KS-u Daniel Szemiot.

Utrudnieniem w zajęciach jest zapewne brak "orlika" w Michałowie. Większość pozostałych drużyn IV ligi ma możliwość korzystania z takiego obiektu.

Sparingi: Sparta Augustów (6.02). Potem KS zagra z Sokołem II Sokółka, Sudovią Szudziałowo, BKS-em Jagiellonią Białystok, Cresovią Siemiatycze (19.03), Koroną Dobrzyniewo. Pozostali rywale w trakcie ustalania.

Włókniarz: Zmiana w zarządzie

Białostoczanie trenują od 18 stycznia. Zajęcia prowadzą na boisku "Mechaniaka", w hali i terenie.

W zespole brakuje najskuteczniejszego strzelca Michała Poducha, który przymierzany jest do ŁKS-u 1926 Łomża. Z kolei Karim Ibrahim znalazł się w kręgu zainteresowań Pogoni Łapy. Wypożyczeni do Magnata Juchnowiec zostaną Michał Matys oraz Marcin Szychowski. Z drugiej strony, z wypożyczenia do Magnata wracają Marcin Baniecki i Dawid Zieniewicz, a z Puszczy Hajnówka ponownie na Antoniuku melduje się Piotr Gawron.

Jednak do największej zmiany doszło w zarządzie klubu. Na walnym zgromadzeniu nieoczekiwanie funkcję wiceprezesa stracił Mirosław Wencel. Zastąpił go Krzysztof Kowalewicz.

Sparingi: Jagiellonia juniorzy (29.01), MKS Mielnik (5.02), Tur Bielsk Podlaski (12.02), Rudnia Zabłudów (19.02), Puszcza Hajnówka (26.02), 5.03 - rywal w trakcie ustalania, LZS Narewka (13.03), ŁKS 1926 Łomża (19.03).

Tur: Przyszłość w rękach działaczy

Tur rozpoczął treningi przed tygodniem. Prowadzi je Mirosław Car.

- Na początku boiska były w tak dobrym stanie, że trenowaliśmy sporo z piłkami, ale teraz, po opadach śniegu, zawodnicy bardziej skupiają się na kondycji - mówi kierownik drużyny Włodzimierz Tkaczuk.

Bielszczanie nie trenują w hali.

- Zawodnicy grają tylko w każdą niedzielę w rozgrywkach halowej ligi miejskiej - mówi kierownik.

Wypożyczenie do Olimpii Zambrów skończyło się Pawłowi Łochnickiemu. Na ewentualne decyzje kadrowe trzeba poczekać do najbliższego zebrania walnego władz klubu. Miało się ono odbyć już jutro, ale termin ten nie jest pewny. Walne będzie zamykało kadencję obecnego zarządu. Od wyboru nowych władz zależy przyszłość klubu. A nowy zarząd czeka trudne zadanie.

- Po spadku piłkarzy z III ligi trzeba się liczyć z tym, że zmniejszeniu ulegnie dotacja samorządowa dla sekcji piłkarskiej - przyznaje Andrzej Krzywiec, członek zarządu Tura i dyrektor MOSiR-u.

Sparingi: Włókniarz Białystok (12.02), Gryf Gródek (19.02), MKS Mielnik (5.03), Rudnia Zabłudów (12.3), Puszcza Hajnówka (termin do ustalenia).

Narewka: jogging w parku

Piłkarze LZS-u od połowy stycznia trenują, ale nie na boisku. Kondycję budują biegając po parku. W lutym przejdą na "orlik", a raz w tygodniu trenować będą w hali. Zespół nie przewiduje dużych zmian w kadrze.

- Znak zapytania stoi przy nazwisku Adama Waluka, ale mamy nadzieję, że zostanie. Natomiast do zespołu może przyjść Tomasz Kulhawik z Dębu Dąbrowa Białostocka - mówi kierownik LZS-u Dariusz Kałnaus.

Sparingi: KS Wasilków, Iskra Narew, Piast Białystok, Hetman Białystok (9.03), Włókniarz Białystok (13.03), Znicz Suraż, Puszcza Hajnówka, Jagiellonia juniorzy.

Hetman Białystok: Wcześnie zaczęli

Wcześnie przygotowania rozpoczął Hetman Białystok. - Trenujemy od 10 stycznia. Nie ma na co czekać, trzeba pracować - podkreśla Andrzej Pietrzyk, opiekun "hetmańskich".

Białostoczanie mają już za sobą jeden sparing, w którym zremisowali 2:2 z Cresovią Siemiatycze.

W zespole nie dojdzie do większych zmian kadrowych. Z wypożyczenia do trzecioligowej Pogoni Łapy powrócił jedynie Sebastian Kuc.
- Zobaczymy czy nastąpią jeszcze jakieś ruchy kadrowe, ale nie przewiduję dużych roszad - dodaje Pietrzyk.

Sparingi: Pogoń Łapy (5.02), Sokół Sokółka (19.02), Włókniarz Białystok (7.03), LZS Narewka (9.03), Iskra Narew (19.03).

Perspektywa: Masa roboty

Perspektywa Łomża przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęła jeszcze wcześniej niż Hetman, bo 7 stycznia. Biało-niebiescy trenują 4 razy w tygodniu, po dwa razy na hali i boisku.

- Będziemy bardzo dużo pracować nad grą jeden na jeden i podwajaniem krycia, gdyż w tym elemencie byliśmy najsłabsi w rundzie jesiennej - tłumaczy opiekun "Osiedlowych" Hieronim Łada. - Do tego dojdą także zajęcia strzeleckie, by poprawić naszą skuteczność.

Jak na razie nie wiadomo, czy z zespołu ktoś odejdzie bowiem niepewna jest sytuacja Damiana Przybylskiego, któremu skończyło się wypożyczenie z Victorii Jedwabne. Sam zawodnik deklaruje, że nadal chce grać w Łomży, ale do porozumienia muszą dojść jeszcze klubu. Niewykluczone natomiast, że do Perspektywy dołączy trenujący z zespołem od początku przygotowań bramkarz Piotr Sokołowski z Orła Kolno oraz Adrian Walendziewski, który ma na swoim koncie występy w ŁKS Łomża.
- Prowadzimy jeszcze rozmowy z dwoma innymi piłkarzami - informuje Łada. - Ich nazwiska podam jednak dopiero po sfinalizowaniu rozmów.

Sparingi: Turniej halowy w Szepietowie (30 stycznia), Rzekunianka Rzekuń (6 luty), Ostrovia Ostrów Mazowiecka (13 luty), Błękitni Łapy (20 luty), Orzeł Kolno (6 marca), Sparta Szepietowo (13 marca), Forty Piątnica (28 marca).

Piast: Duże wzmocnienia

- Cel jest jeden: utrzymać się w lidze. Dlatego solidnie trenujemy i staramy się wzmocnić kadrę - podkreśla Jacek Bayer, trener białostockiego Piasta.

Piast przygotowania do rundy wiosennej rozpoczął 13 stycznia. W zajęciach zespołu uczestniczy około dziesięciu nowych piłkarzy. W większości są to jednak starzy znajomi.

- Paru chłopaków miało ostatnio przerwę, ale zawodnicy zdecydowali się, że znowu spróbują i wrócą na boisko. To dla mnie dobra wiadomość - dodaje Bayer.

W tym gronie znalazł się m.in. Radosław Turczyński. Poza z tym z wypożyczenia do Sparty Szepietowo powrócił Daniel Krystosiak. Dużym wzmocnieniem może być Radosław Hawryluk, który ostatnio grał w Michałowie.

Sparingi: Znicz Suraż (30.01), Dąb Dąbrowa Białostocka (12.02), MKS Mława (6.03), Gryf Gródek (12.03), Forty Piątnica (19.03).

Rudnia: Nie poddają się!

Bojowe nastroje panują w Rudni. Mimo ostatniego miejsca w tabeli Zabłudów nie składa broni. Czwartą ligę ma ratować nowy trener, Bogusław Nos.

- Słyszę, że uniknięcie degradacji, to "mission impossible". Ale spróbuję. Naprawdę nie uważam, że zespół stoi na straconej pozycji - podkreśla Nos. - Mamy dobre warunki treningowe. Wszystko jest nieźle zorganizowane i wiosną będziemy walczyć. Nie mamy nic do stracenia.

Pod kierunkiem dobrego fachowca, jakim jest Nos, Rudnia powinna odbić się od dna. Nowy szkoleniowiec na pewno zmieni skład, ale o nazwiskach na razie nie chce rozmawiać.

- Przymierzamy się do zatrudnienia kilku osób, którym zależy na tym, aby solidnie potrenować i którzy podejmą ambitne wyzwanie - podkreśla opiekun Rudni.

Sparingi: Włókniarz Białystok (19.02), Magnat Juchnowiec (6.03), Tur Bielsk Podlaski (12.03), Gryf Grodek (19.03), Iskra Narew (27.03).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna