Piotr Rutkowski
Joanna Kil zdobyła pierwsze w karierze punkty Pucharu Świata
Joanna Kil zdobyła pierwsze w karierze punkty Pucharu Świata Fot. Facebook FIS
Joanna Kil zdobyła pierwsze w historii punkty dla Polski w zawodach kobiecego Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. W piątek w Ramsau uplasowała się na 19. pozycji. Wśród mężczyzn Andrzej Szczechowicz był 44.

Po skoku 22-letnia Kil zajmowała 18. miejsce. Zwyciężyła Norweżka Gyda Westvold Hansen, a Polka straciła do niej 3.45,3. Pozostałe miejsca na podium zajęły Austriaczka Lisa Hirner oraz Niemka Nathalie Armbruster.

Rywalizacja panów

Wśród mężczyzn czwarte w tym sezonie, a 53. w karierze zwycięstwo odniósł broniący Kryształowej Kuli Norweg Jarl Magnus Riiber. Jako drugi ze stratą 7,9 s linię mety minął jego rodak Jens Luraas Oftebro. Trzeci był Niemiec Vinzenz Geiger - 8,0 s straty. Szczechowicz stracił do Riibera 4.09,3.

Riiber jest rekordzistą pod względem liczby wygranych zawodów PŚ i prowadzi w klasyfikacji generalnej. W tym sezonie walczy o piąty z rzędu końcowy triumf w cyklu.(PAP)