PSV Eindhoven mistrzem Holandii! Ajax przegrał tytuł na finiszu

msz
Ajax Amsterdam przegrał mistrzostwo Holandii, w ostatniej kolejce zaledwie remisując z zespołem strefy barażowej o utrzymanie, De Graafschap. Zespół Arkadiusza Milika prowadził 1:0 od 16. do 55. minuty, ale ostatecznie nie dał rady strzelić zwycięskiej bramki. Potknięcie rywala wykorzystało PSV Eindhoven, pokonując na wyjeździe PEC Zwolle 3:1 i na ostatniej prostej zdobywając upragnione mistrzostwo.

W zdobyciu mistrzostwa nie pomógł dziś Ajaxowi Arkadiusz Milik, który na boisku przebywał do 66. minuty.

W efekcie sensacyjnych rozstrzygnięć w przyszłym sezonie bezpośrednio w fazie grupowej Ligi Mistrzów zagra zespół PSV. Ajax rozpocznie zmagania w eliminacjach, w ramach ścieżki niemistrzowskiej.

Materiał oryginalny: PSV Eindhoven mistrzem Holandii! Ajax przegrał tytuł na finiszu - Gol24