Puchar Polski: Nowy trener Warmii Grajewo skupi się na lidze

miłk
Z dwójki trzecioligowców grających w środę w pucharze do ćwierćfinału awansował tylko Dąb Dąbrowa Białostocka. Andrzej Zgiet
Artur Dakowicz zadebiutował w środę jako trener Warmii. Grajewianie w 1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski sensacyjnie ulegli w Goniądzu Biebrzy 2:3.

Dakowicz, prowadzący wcześniej w tym sezonie Puszczę Hajnówka (rozstał się z klubem za porozumieniem stron ze względu na słabe wyniki), zastąpił Leszka Zawadzkiego. Ten drugi zrezygnował z funkcji trenera Warmii po weekendowej porażce z Concordią Elbląg 0:3. Dakowicz skupi się w pełni na ratowaniu sytuacji w lidze, bo puchar Warmia ma z głowy.

"Wilki", pod wodzą nowego szkoleniowca odbyły zaledwie jeden trening i od razu musiały grać. Występująca dwie klasy niżej Biebrza wygrała 3:2, mimo prowadzenia gości 2:0.

- Zaczęliśmy ze zbyt dużym respektem. Warmia wykorzystała to, przycisnęła i strzeliła dwa gole. Momentem przełomowym była nasza kontaktowa bramka przed przerwą. W drugiej połowie graliśmy z mocno wiejącym wiatrem i zdobyliśmy dwa gole po rzutach rożnych - mówi trener Biebrzy Jarosław Kłubowicz.

Gospodarze przez ostatnie pół godziny w dziesiątkę utrzymali wynik, po tym jak jednemu z piłkarzy Biebrzy arbiter pokazał czerwoną kartkę.

W drugim środowym spotkaniu Dąb Dąbrowa Białostocka uporał się w Augustowie ze Spartą 2:0.

- Nie było wcale łatwo. W pierwszej połowie Sparta miała swoje okazje na objęcie prowadzenia. Potem dokonaliśmy zmian wprowadzając kluczowych piłkarzy na boisko, a skutecznością popisał się niezawodny Ernest Konon - mówi prezes Dębu Mieczysław Sołowiej.

Biebrza Goniądz - Warmia Grajewo 3:2 (1:2). Bramki: 0:1 Sypytkowski 11, 0:2 Gutowski 30, 1:2 Kołłątaj 43-karny, 2:2 Purta 48, 3:2 Chrzanowski 50.

Sparta Augustów - Dąb Dąbrowa Białostocka 0:2 (0:0). Bramki: 0:1 Konon 60, 0:2 Konon 67.