Puchar Świata w short tracku. Natalia Maliszewska piąta w Dreźnie

Natalia Maliszewska
Natalia Maliszewska Przemyslaw Swiderski, polskapress
Natalia Maliszewska zajęła piąte miejsce na 500 metrów w zawodach Pucharu Świata w short tracku, które rozegrane zostały w Dreźnie. Łyżwiarka Juvenii Białystok w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na 500 metrów zajmuje pozycję liderki.

Natalia Maliszewska przyzwyczaiła nas już do tego, że z zawodów Pucharu Świata przywozi medale. Tym razem w Dreźnie nie stanęła na podium, ale na zawody udała się tuż po przebytej infekcji.

W swojej koronnej konkurencji na 500 metrów Natalia Maliszewska pojechała w finale. w Półfinale zajęła drugie miejsce. Natomiast w biegu finałowym białostoczanka długo jechała tuż za Holenderkami Suzanne Schulting i Xandrą Velzeboer, ale nie zdołała utrzymać medalowej pozycji. Ostatecznie 27-letnia zawodniczka Juvenii Białystok zajęła piątą lokatę w finale A. Finał B wygrała Nikola Mazur, a trzecia była prowadząca przez większość biegu Kamila Stormowska.

W klasyfikacji generalnej PŚ na 500 metrów Maliszewska utrzymała status liderki (346 punktów), a dziesiąta jest Mazur (180 pkt).

W niedzielne przedpołudnie sztafeta Polek (Maliszewska, Mazur, Stormowska, Gabriela Topolska) wygrała finał B i ostatecznie została sklasyfikowana na piątej pozycji. W popołudniowych zmaganiach na 1500 metrów na dwunastym miejscu uplasowała się Topolska. Z kolei w sobotę Polacy (Łukasz Kuczyński, Mazur, Sellier, Topolska) byli drudzy w finale B sztafet mieszanych i sklasyfikowano ich na szóstej pozycji. Na 1500 metrów jedenasta była Stormowska, a dwunastą i czternastą lokatę na 1000 metrów zajęli odpowiednio Kuczyński i Maliszewska.

W następny weekend w Dordrechcie czeka nas ostatni w tym sezonie PŚ. Dla polskiej reprezentacji będzie to jednocześnie finalny sprawdzian przed mistrzostwami świata, które na początku przyszłego miesiąca odbędą się w Seulu (10-12 marca).

Żródło: Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego