Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Puńsk. Pijany Litwin ranił scyzorykiem pięć osób. Tomas P. musi zapłacić po kilka tysięcy

(hel)
21-latek został zatrzymany przez policję i trafił za kratki.
21-latek został zatrzymany przez policję i trafił za kratki. Archiwum
Tomas P. zaatakował i ranił scyzorykiem pięć osób. Sejneńska prokuratura oskarżyła go o narażenie pokrzywdzonych na niebezpieczeństwo utraty życia, a tamtejszy sąd wymierzył mu karę więzienia w zawieszeniu.

Ale to nie wszystko. Sprawca musi zapłacić swoim ofiarom zadośćuczynienie w wysokości od 2 do 6 tys. zł, a poza tym bezwzględnie przestrzegać porządku prawnego.

21-letni, skazany właśnie Litwin do tej pory nie miał kolizji z prawem. Teraz też pewnie nie nabawiłby się kłopotów, gdyby nie alkohol. Ale wróćmy do sprawy, otóż na początku maja tego roku Tomas P. przyjechał do Puńska i wraz z kolegami bawił się w jednym z tamtejszych lokali. Obcokrajowcy nie potrafili zachować umiaru i jeden z nich przewrócił się na stolik, bo był tak pijany, a drugi rzucił pojemnikiem z lodem. Wtedy zareagowała obsługa lokalu i wyprosiła z niego cudzoziemców.

Zobacz też Litwini robią zakupy w Biedronce w Suwałkach. Zaparkowali na przejściu dla pieszych. Hit internetu (wideo)

Litwini wyszli i przed karczmą wdali się w dyskusję z miejscowymi. O co się pokłócili, trudno powiedzieć. Fakt, że zaczęli się szarpać, a Tomas P. wyciągnął scyzoryk i zaczął nim wymachiwać. Ostatecznie ranił pięć osób, a lekarz ocenił, że pokrzywdzeni odnieśli obrażenia powyżej dni siedmiu.

21-latek został zatrzymany przez policję i trafił za kratki. Miał 2 promile w wydychanym powietrzu, przyznał się do winy, ale ani w śledztwie, ani w sądzie nie potrafił, lub nie chciał wyjaśnić motywów swojego działania.

Dzielnicowy jest policjantem pierwszego kontaktu ze społeczeństwem. W ramach swoich kompetencji pomaga w rozwiązywaniu problemów mieszkańców podległego mu rejonu służbowego. Wyjaśnia obowiązujące procedury bądź kieruje do właściwych instytucji zajmujących się szeroko rozumianą pomocą. Każdy mieszkaniec Białegostoku może skontaktować się ze swoim dzielnicowym i zgłosić mu swój problem. Dzielnicowym można także przekazać informacje, które mogą doprowadzić do zatrzymania osób naruszających porządek publiczny czy też sprawców przestępstw.W tym artykule znajdziesz nazwiska i numery telefonów do poszczególnych dzielnicowych.Zobaczcie kolejne zdjęcia posługując się klawiszami strzałek na klawiaturze, myszką lub gestami.

Dzielnicowi w Białymstoku 2018. Zobacz, kto chroni twoje osi...

WIDEO: Waszym zdaniem: Co białostoczanie sądzą o uchodźcach?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna