MKTG SR - pasek na kartach artykułów

PWSIiP. Uczelnia po 8 latach ma nowego rektora

Joanna Bajkiewicz
- Jestem pewny, że misja uczelni będzie kontynuowana - mówi dr hab. Robert  Charmas.
- Jestem pewny, że misja uczelni będzie kontynuowana - mówi dr hab. Robert Charmas. Joanna Bajkiewicz
Elekt obejmie stanowisko 1 września tego roku. Zastąpi dr hab Roberta Charmusa, który kierował PWSIiP przez dwie kadencje.

Dr hab. Dariusz Surowik jest związany z PWSIiP od 2005 roku, zaś od pięciu lat pełni funkcję zastępcy obecnego rektora dr hab. Roberta Charmasa.

- Bardzo cieszę się z tego wyboru. Elekt zna wszystkie informacje, związane z funkcjonowaniem uczelni. Jest zatem zachowana pełna ciągłość - mówił rektor PWSIiP dr hab. Robert Charmas, podczas konferencji prasowej.

Elekt jest wdzięczny za obdarzenie zaufaniem i zapowiada, że będzie kontynuował działania rozpoczęte przez obecnego rektora, ale ma również wiele innych pomysłów na uczelnie. I te cele będzie starał się zrealizować.

- One są dość precyzyjnie sformułowane, zamierzamy stworzyć na uczelni strukturę wydziałową. Powstaną trzy wydziały, techniczny, społeczno-humanistyczny oraz nauk o zdrowiu. Będziemy się ubiegać o uzyskanie prawa do nadawania stopni doktora w dwóch dyscyplinach wiedzy, co przybliży nas do uzyskania statusu akademii - mówił dr hab. Dariusz Surowik.

Wśród czołowych planów rektora elekta jest również m.in. zintensyfikowanie działań związanych z umiędzynarodowieniem, pozyskiwanie większej liczby grantów naukowych oraz stworzenie centrum symulacji przy kierunku pielęgniarstwo.

- Studenci pielęgniarstwa będą mogli ćwiczyć na nowoczesnych, „inteligentnych” fantomach-robotach, które potrafią formułować sygnały, czy sprawowana jest nad nimi opieka medyczna jest prawidłowa - konkretyzował pomysł centrum symulacji obecny rektor dr hab. Robert Charmas.

Dr hab. Dariusz Surowik przedstawił już kandydatów na swoich zastępców na prelektorów, których kolegium wybierze w przyszłym tygodniu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna