Decathlon 5 Liga - Rezerwy Radomiaka Radom z pierwszą porażką w rundzie wiosennej. Zadecydowała czerwona kartka?

Maciej Kwiatkowski
Jakub Snopczyński wpisał się na listę strzelców w stolicy, ale Radomiak II uległ Talentowi Maciej Kwiatkowski
W sobotę na siedmiu stadionach rozgrywane były mecze o mistrzostwo Deacthlon 5. Ligi grupy II. W najciekawszym z nich Talent Warszawa odrobił dwubramkową stratę i pokonał rezerwy Radomiaka II Radom. Z drużyn regionu radomskiego z kompletu punktów cieszyła się drużyna LKS-u Promna, zaś zawiedli zawodnicy Enea Energii Kozienice.

Decathlon 5. Liga, 25. kolejka.

Talent Warszawa - Radomiak II Radom 5:2 (1:2)
Bramki: Markiewicz z karnego, Snopczyński - dla Radomiaka
Radomiak: Wołowiec - Markiewicz, Wołczyński, Zbyszyński, Oleszkiewicz - Klimas, Konopka, Molendowski, Ziółek, Snopczyński – Podsiadło.

Radomiak wręcz doskonale rozpoczął wyjazdowy mecz z innym kandydatem do awansu, czyli Talentem. Otóż, po pół godzinie gry podopieczni Rolanda Thomasa wygrywali różnicą dwóch goli. Najpierw rzut karny na gola zamienił kapitan drużyny Oskar Markiewicz, a drugą bramkę, po zespołowej akcji strzelił Jakub Snopczyński. Następnie trafieniem kontaktowym odpowiedział rywal, po tym jak 16-letni Cezary Wołowiec skapitulował, po strzale rywala z rzutu karnego. Chwilę później drugą żółtą kartkę w meczu i w konsekwencji czerwoną ujrzał Seweryn Ziółek i Zieloni do końca rywalizacji grali w liczebnym osłabieniu.

To, po zmianie stron wykorzystali gospodarze, zdobywając cztery następne gole i powodując pierwszą porażkę rezerw w rundzie wiosennej.

-

Dobrze zaczęliśmy mecz. Tak jak chcieliśmy. Strzeliliśmy dwa gole, a następnie Talent strzelił gola z karnego i myślę że ta czerwona kartka wypaczyła mecz. Gdyby nie ta czerwona kartka, to myślę, że nie przegralibyśmy tego pojedynku, ale teraz to pozostaje tylko „gdybologia”. Przyjmujemy to na klatę. Sześć meczów przed nami i wszystko jest w naszych rękach, nogach oraz głowach i tylko od nas będzie to zależeć, jak to będzie wyglądało na koniec sezonu. Teraz musimy wygrać dwa mecze i mamy mecz z liderem Tygrysem Huta Mińska

– powiedział Roland Thomas, trener rezerw..

LKS Promna - Podlasie Sokołów Podlaski 1:0 (0:0).
Bramka: Adamiak (samobójcza)

- Typowy mecz walki. Bardzo mało klarownych sytuacji do strzelenia bramki po obydwu stronach. Ważne trzy punkty, a w następnej kolejce zagramy na wyjeździe z Energią Kozienice – informowała po meczu LKS-u z Podlasiem, oficjalna strona klubu spod Białobrzegów.

Jak się miało okazać kluczowa, dla losów rywalizacji okazała się sytuacja z 80 minuty. Wówczas doszło do nie często spotykanej sytuacji na piłkarskich boiskach, bowiem samobójcze trafienie zanotował Marcin Adamiak, czyli golkiper Podlasia. Tymczasem dla LKS-u było to 14 zwycięstwo w sezonie.

Watra Mrozy – Enea Energia Kozienice 2:1 (1:1)
Bramki: Kąca, Josue – Janiszewski.

- Bardzo długo na to czekaliśmy, ale nareszcie - Mamy to. Trzy punkty, po ambitnej i co najważniejsze skutecznej grze, zostają w Mrozach. Brawo drużyna – taki wpis, po meczu Watry z Energią zamieścili gospodarze. Nie trudno się dziwić radości fanów Watry, bowiem ich ulubieńcy zdobyli pierwsze oczka w rundzie wiosennej. Wcześniej rywal Energii doznał dziewięciu kolejnych porażek, a po raz ostatni z punktów cieszył się 4 listopada 2023 roku, kiedy 2:0 pokonał Płomień Dębe Wielkie.

Tym razem zaczęło się zgodnie z planem dla gości, bowiem w 9 minucie golkipera Watry pokonał Bartłomiej Janiszewski. Radość zespołu z Kozienic trwała zaledwie 12 minut, bowiem do remisu doprowadził Maciej Kąca. W końcu w 80 minucie miejscowi zadali decydujący, jak się miało okazać cios i po trafieniu Josue Magalevskego, odnieśli zwycięstwo.