Tymex Liga Okręgowa. Piłkarze rozgrywają 22. kolejkę. Na otwarcie Proch Pionki pokonał KS Błotnica. Sprawdź aktualne wyniki i tabelę

Maciej Kwiatkowski
Centrum Radom vs KS Warka>>>
Zawodnicy radomskiej okręgówki toczą zaciekłe boje w ramach 22. kolejki. Swój mecz zakończył między innymi Proch Pionki, pokonując KS Błotnica Stara. Wygrała także Szydłowianka.

Tymex Liga Okręgowa, 22. kolejka

Proch Pionki – KS Błotnica Stara 3:0 (1:0)
Bramki: Bojek, Szczepański 2.

Wicelider z Pionek do meczu podchodził w roli faworyta, ale dość ostrożnie i z respektem do rywala. KS Błotnica w ostatniej serii gier pokonała u siebie trzecią siłę ligi Szydłowiankę i w sobotę, także chciała pokusić się o sprawienie niespodzianki. Miejscowi jednak dość szybko, bo w ósmej minucie rozkruszyli te plany, bo gola zdobył Michał Bojek wykorzystując podanie od Cezarego Kubryna.

Kto wówczas myślał, że pomocnik rozwiązał worek z bramkami to srodze się mylił. Kolejnych goli, jak nie było, tak nie było. W końcu losy rywalizacji odmienił wprowadzony po przerwie Mateusz Szczepański. To właśnie ten napastnik w 88 i 90 minucie ustalił wynik konfrontacji.

Centrum Radom - KS Warka 1:4 (1:0)
Bramki: Skałbania - Puciłowski 2, Prasek, Madej.
Już pierwsza ofensywna akcja gospodarzy przyniosła im prowadzenia, a Eryka Mazka pokonał Piotr Skałbania. W 40 minucie powinno być 1:1, ale najlepszy strzelec rozgrywek TLO Michał Madej nie wykorzystał rzutu karnego. Intencję napastnika wyczuł Michał Kula, bronią strzał. Po zmianie stron obraz gry diametralnie się zmienił, a cztery gole uzyskali piłkarze z Warki.

Szydłowianka Szydłowiec – Gracja Tczów 1:0
Bramka: Duda.

Orzeł Wierzbica - Akcja I Jastrzębia 1:3

Polonia Iłża - Jodła Jedlnia Letnisko 1:4

Powiślanka Lipsko - Mazowsze Grójec 0:1

Wulkan Zakrzew - Królewscy Jedlnia 0:0

Zodiak Sucha - Pilica Nowe Miasto nad Pilicą 3:0.