Zagłębie Lubin

1

0 1 połowa

• Dziękujemy za relację LIVE!

• Tomasz Musiał nie doliczył nawet minuty. Koniec meczu! Raków przed własną publicznością zremisował z Zagłębiem 1:1. Teraz czas na mistrzowską fetą.

• Doskonała szansa Chodyny! Strzał zawodnika Zagłębia z kilku metrów odbija Trelowski. Wcześniej był jednak spalony.

• Pierwsza żółta kartka. Obejrzał ją Żivec za faul na Kunie.

• Berggren uruchomił niepilnowanego Nowaka. Ten drugi z pola karnego uderzył w kierunku dalszego słupka i niewiele się pomylił!

• Kolejny raz groźnie pod bramką Rakowa. Uderzał Pieńko, ale trafił tylko w boczną siatkę.

• Sytuacyjne uderzenie Gustava Berggrena z okolicy pola karnego. Piłka po rykoszecie wpada do siatki.

• GOOOOOOOOL! Szybkie wyrównanie! Trafia Gustav Berggren!

• Piłka w polu karnym trafiła do Tomasz Pieńki. Młodzieżowiec Zagłębia oddał strzał, a piłka po rykoszecie od Stratosa Svarnasa wpadła przy słupku obok zaskoczonego Kacpra Trelowskiego.

• GOOOOOOOOOL! 1:0 dla Zagłębia. Tomasz Pieńko!

• Reaguje także trener Fornalik. Schodzi Starzyński, wchodzi Żivec.

• Gutkovskis wszedł w miejsce Piaseckiego.

• Kolejne dwie roszady w ekipie Rakowa. Berggren zastąpił Ledermana.

• Starzyński przymierzył z rzutu wolnego i trafił w mur.

• Temperatura tego spotkania wyraźnie opadła. W ostatnich minutach więcej inicjatywy po stronie Zagłębia.

• Wiktor Długosz wszedł w miejsce Wdowiaka.

• Podwójna zmiana w Rakowie. Cebula schodzi, wchodzi Nowak.

• Przerwa w grze. Leży na murawie Arsenić.

• Kolejna zmiana w Zagłębiu. Pieńko wszedł w miejsce Gaprindaszwiliego.

• Wdowiak dynamicznie ruszył prawą stroną. Nieudane dośrodkowanie skrzydłowego Rakowa.

• Kurminowski zgrał piłkę do Starzyńskiego. Pomocnik Zagłębia kropnął zza pola karnego. Wyraźnie ponad poprzeczką.

• Sędzia Musiał odgwizdał zagranie ręką Wdowiaka przy przyjęciu piłki.

• Początek drugiej połowy!

• Jedna zmiana w szeregach Zagłębia. Schodzi Łakomy, wchodzi Makowski.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Raków bezbramkowo remisuje z Zagłębiem.

• Próbował jeszcze Raków. Niecelne uderzenie Cebuli zza pola karnego.

• Mobilizuje swoich piłkarzy trener Papszun. W końcówce pierwszej części gry Raków oddał inicjatywę Zagłębiu.

• Indywidualna akcja Łakomego. Zawodnik Zagłębia upadł po kontakcie z rywalem. Sędzia Musiał nakazał grać dalej.

• Dobrze ustawiony Trelowski. Bramkarz Rakowa skutecznie interweniował poza polem karnym.

• Tudor miękko wrzucał w pole karne. Piaseckiego uprzedził Kopacz.

• Koczerhin mógł strzelać z pola karnego, ale zdecydował się odgrywać i akcja spaliła na panewce.

• Trelowski broni strzał Kurminowskiego z pierwszej piłki. Świetnie piłkę napastnikowi Zagłębia dograł Łakomy.

• Ostre wejście Łakomego. Faulowany był Tudor.

• Ponownie atakuje Raków. Arsenić główkował ponad poprzeczką. Chorwatowi piłkę dogrywał Kun.

• Dioudis wyszedł za pole karne, by odebrać piłkę Piaseckiemu. Ta ostatecznie trafiła do Koczerhina. Ukrainiec od razu uderzał na bramkę, ale piłka spadła na górną siatkę!

• Świetna okazja Rakowa! Kun dośrodkował prosto na głowę Piaseckiego, a napastnik Rakowa uderzył tuż obok słupka.

• Kibice Rakowa zgotowali trenerowi Papszunowi gorącą owację. W 7 minucie podziękowali mu za ponad 7 lat pracy w klubie spod Jasnej Góry.

• Szarżował w polu karnym Zagłębia Cebula. Wywalczył róg. Po kornerze ruszył z kontratakiem Chodyna, ale został zatrzymany.

• Cebula zgrywał, Lederman uderzył celnie przy słupku tuż zza pola karnego. Dioudis odbił z trudem piłkę do boku!

• Początek meczu!

• Miedziowi dzięki udanemu finiszowi przesunęli się na dziewiąte miejsce w tabeli. W razie wygranej mogą zakończyć rozgrywki nawet dwie lokaty wyżej.

• W rundzie jesiennej częstochowianie pokonali Zagłębie 2:1. Dla przyjezdnych gole strzelili Deian Sorescu oraz Stratos Svarnas, a dla Miedziowych z rzutu karnego Kacper Chodyna. Teraz ekipa Papszuna także będzie faworytem, choć nie zagra w optymalnym składzie.

• Podstawowy skład Zagłębia:

• Wyjściowy skład Rakowa:

• - Chcielibyśmy to zakończyć z klasą - podkreślił na przedmeczowej konferencji Marek Papszun. Najlepszy trener w historii stuletniego klubu w sobotę pożegna się z kibicami. Z Rakowem sięgnął po pięć trofeów. Dwukrotnie podnosił Puchar i Superpuchar Polski, a w tym sezonie zdobył mistrzostwo kraju. Wygranie PKO Ekstraklasy przypieczętował już 7 maja, na trzy kolejki przed końcem sezonu.

• Marek Papszun kończy pracę w klubie spod Jasnej Góry. W ostatniej kolejce sezonu jego drużyna przed własną publicznością podejmie Miedziowych. Witamy w relacji LIVE!