Ranking piłkarzy Jagiellonii. Żółto-Czerwoni potrafią odpokutować pomyłki i odrobić straty.

(KS)

Aktualizacja:

Jagiellonia pokonała Arkę drugi raz w sezonie

Jagiellonia pokonała Arkę drugi raz w sezonie ©Anatol Chomicz

W środę Jagiellonia po raz trzeci w sezonie spotka się z Arką Gdynia. Dwa poprzednie ligowe mecze białostoczanie wygrali. W lipcu na wyjeździe było 2:0, w miniony mroźny piątkowy wieczór w stolicy Podlasia zwyciężyliśmy 3:1.

Ekipa Ireneusza Mamrota ma problem z zachowaniem koncentracji. Niemal w każdym spotkaniu zdarzają się jej błędy, które klasowej drużynie zdarzać się nie powinny. W piątek Ivan Runje i Nemanja Mitrović sprezentowali Arce gola, a sposób w jaki to zrobili wywołał szok na trybunach i białostockiej ławce szkoleniowej.

Całe szczęście, Żółto-Czerwonych nie załamują wpadki. Potrafią zmierzyć się z presją, odpokutować pomyłki i odrobić straty.
    Kilka dni temu wszystko zakończyło się happy endem i za dzielną postawę należą się piłkarzom brawa. Nie możemy jednak zapominać też o tych przykrych momentach, bo jak na dobrą drużynę, którą jest Jagiellonia zdarza się ich po prostu za dużo.

Noty piłkarzy Jagiellonii za mecz z Arką (skala ocen 0-6):
    Marian Kelemen – nota 4: Nie miał szans przy straconym golu. W kilku sytuacjach stanął na wysokości zadania.
    Łukasz Burliga – 3,5: Poprawny występ, podczas którego uważnie pilnował tego, co się dzieje na prawej stronie defensywy.
    Ivan Runje – 2,5: Za mało koncentracji, albo za dużo pewności siebie. W efekcie popełnił koszmarny błąd, po którym Jaga straciła gola.
    Nemanja Mitrović – 2,5: Do spółki z Runje zawinił przy bramce dla Arki. Brakowało w jego poczynaniach spokoju.
    Bodvar Bodvarsson – 3,5: Niewidoczny w ofensywie. Skoncentrował się na obronie i pojedynkach z Luką Zarandią. Radził sobie w nich całkiem nieźle. Kilkukrotnie okazał się ostatnią instancją, ratując zespół przed kłopotami.
    Arvydas Novikovas – 4,5: Strzelił gola i mocno dał się we znaki defensywie Arki. W 88. minucie zastąpił go Mile Savković.
    Marko Poletanović – 3,5: Zaliczył asystę przy golu na 2:1. Nie błyszczał, jednak stanowił pewny punkt w drugiej linii.
    Taras Romanczuk – 3,5: Tradycyjnie biegał najwięcej ze wszystkich zawodników na boisku. Miał wiele odbiorów, choć nie uniknął strat.
    Martin Pospisil – 4,5: Dobry mecz, który kończył z asystą i przeświadczeniem, że wykonał kawał porządnej roboty zarówno w ofensywie, jak i destrukcji.
    Cillian Sheridan – 3: Zmarnował idealną okazję na zdobycie bramki, wygrał parę pojedynków, ale ogólnie nic nadzwyczajnego nie pokazał. W 76. minucie zastąpił go Roman Bezjak.
    Karol Świderski – 5: Po słabym meczu w Gdańsku z Lechią, z Arką pokazał się ze świetnej strony zdobywając dwie bramki. W 81. minucie zastąpił go Patryk Klimala.
    Roman Bezjak – 0: Głupia czerwona kartka.
    Patryk Klimala – niesklasyfikowany: Grał za krótko, aby go oceniać.
    Mile Savković – niesklasyfikowany: Grał za krótko, aby go oceniać.