MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Razem będą kształcić studentów. UMB i szpital wojewódzki podpisały umowę (ZDJĘCIA)

agsa
Blisko 400 studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (UMB) rozpocznie w poniedziałek, 3 października staż w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku. To efekt podpisanej w piątek, 30 września umowy pomiędzy prof. dr hab. Adamem Krętowskim, rektorem uczelni a Cezarym Nowosielskim, dyrektorem szpitala.

Ponad 370 studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku będzie odbywać zajęcia kliniczne w SP ZOZ Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. J. Śniadeckiego w Białymstoku. Od nowego roku akademickiego 2022/2023 szpital rozpoczyna współpracę z UMB w ramach prowadzenia zajęć dydaktycznych, prac naukowo-badawczych w powiązaniu z udzielaniem świadczeń zdrowotnych.

Zajęcia dla studentów kierunku lekarskiego będą odbywały się na trzech oddziałach wewnętrznych tj. Oddziale Chorób Wewnętrznych, Diabetologii, Endokrynologii i Reumatologii, Oddziale Gastroenterologii, Hepatologii i Chorób Wewnętrznych z Ośrodkiem Diagnostyki i Leczenia Endoskopowego oraz na Oddziale Kardiologii i Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Kardiologii Inwazyjnej, jak również na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej, Małoinwazyjnej i Onkologicznej.

– Wszyscy wiemy, że brakuje lekarzy i pielęgniarek. Cieszymy się bardzo, że część studentów będzie mogła mieć zajęcia praktyczne w szpitalu wojewódzkim, który jest na bardzo wysokim poziomie i ma świetnych lekarzy. To spowoduje, że studenci będą mogli współuczestniczyć w przebiegu diagnostyki i leczenia – zaznaczył prof. dr hab. Adam Krętowski, rektor UMB.

Umowa podpisana została na dwa lata. Studenci szóstego roku będą odbywać staż w sześcioosobowych grupach. Pieczę nad ich kształceniem będzie sprawować jedenastu lekarzy szpitala wojewódzkiego.

– Oprócz tego, że będziemy mogli dołożyć cegiełkę do kształcenia nowych pokoleń lekarzy, to, mam też taką nadzieję, że nawiąże się między naszymi instytucjami współpraca. Mam nadzieję, że nasi lekarze będą mogli podnosić swoje kwalifikacje i zdobywać stopnie naukowe na uniwersytecie medycznym – mówił Cezary Nowosielski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku.

Z ramienia UMB umowę podpisał prof. dr hab. Adam Krętowski, rektor uczelni. Wojewódzki Szpital Zespolony im. J. Śniadeckiego reprezentował dr Cezary Nowosielski - dyrektora szpitala.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pasta jajeczna z awokado

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna