Real Madryt o krok od mistrzostwa Hiszpanii. Zwycięski gol Turka Ardy Gulera z Realem Sociedad

OPRAC.:
Jacek Czaplewski
Real Madryt wykonał kolejny ważny krok w stronę mistrzostwa Hiszpanii. Po ograniu rzutem na taśmę FC Barcelony w El Clasico (3:2) tym razem uporał się na wyjeździe z Realem Sociedad, wystawiając rezerwowy skład. Zwycięską bramkę w 29 minucie zdobył Turek Arda Guler.

Real Sociedad - Real Madryt: skrót, gol

Trener Carlo Ancelotti pozwolił odpocząć wielu czołowym zawodnikom "Królewskich". Na ławce rezerwowych oglądali mecz m.in. Anglik Jude Bellingham i bohater rewanżowego meczu półfinałowego Ligi Mistrzów z Manchesterem City, ukraiński bramkarz Andrij Łunin, a brazylijski napastnik Vinicius Junior pojawił się na boisku dopiero w 68. minucie.

W tabeli Real wyprzedza o 14 punktów Barcelonę, którą pokonał u siebie w minioną niedzielę 3:2. Katalończycy rozegrają mecz 33. kolejki dopiero w poniedziałek. Robert Lewandowski i jego koledzy będą podejmować Valencię. PAP

Real Sociedad – Real Madryt 0:1 (0:1)

Bramka: Guler 29'

Real Madryt: Kepa - Carvajal, Militao, Nacho, Fran Garcia (76' Camavinga) - Tchouameni, Ceballos (68' Valverde), Modrić (84' Lucas) - Güler (68' Vinicius), Brahim (76' Rüdiger), Joselu.