Wojciech Konończuk
Żółto-Czerwoni nie przegrali żadnego z ostatnich siedmiu spotkań w ekstraklasie i są bardzo blisko fazy play-off Damian Przestrzelski
Jagiellonia Futsal Białystok potwierdziła bardzo dobrą dyspozycję w końcówce sezonu zasadniczego ekstraklasy, pokonując na wyjeździe Red Devils Chojnice 5:2. Żółto-Czerwoni zrobili ogromny krok do zapewnienia sobie prawa gry w fazie play-off, a dla "Czerwonych Diabłów" porażka oznacza znalezienie się na krawędzi degradacji do I ligi.

Wynik jest wysoki, ale wcale nie był to łatwy mecz dla białostockich futsalistów. Szczególnie w pierwszej połowie mający przysłowiowy "nóż na gardle" rywale z Chojnic atakowali z pasją i stworzyli sobie sporo okazji do objęcia prowadzenia.

- Trzeba przyznać, że u nas skumulowało się zmęczenie ostatnimi, intensywnymi tygodniami i graliśmy trochę jak "dętki", a rywale ostro nas przycisnęli - zaznacza grający trener Jagiellonii Futsal Adrian Citko.

- Miałem sporo roboty i musiałem się sprężać, a to, że po pierwszej połowie prowadziliśmy 1:0, było bardzo szczęśliwym wynikiem - dorzuca bramkarz Jagi Kamil Ulman.

Wynik otworzył w 18. minucie Cristian Neme. Drużyna Red Devils przekroczyła limit fauli i Kolumbijczyk wykorzystał przedłużony rzut karny. Jeszcze na początku drugiej połowy gospodarze mocno zaatakowali, ale nie udało im się doprowadzić do wyrównania. A potem nastąpiło dziesięć minut, które pogrążyło ekipę z Chojnic.

Red Devils - Jagiellonia 2:5. Gol z własnej połowy boiska

Demolowanie przeciwnika rozpoczął Ołeksandr Kołesnykow. Ukrainiec w swoim stylu złamał akcje ze skrzydła do środka, i huknął z dystansu nie do obrony. Kuriozalny był trzeci gol, którego autorem był bramkarz gości, popisując się celnym strzałem zza połowy boiska.

- Bramkarze strzelają gole, ale z reguły z rzutów karnych, albo w grze w przewadze, a takie trafienia nie zdarzają się często - zaznacza Kamil Ulman. - Cieszę się, że mi się udało szczególnie, że ta bramka podcięła skrzydła - dodaje.

Podłamani futsaliści z Chojnic szybko stracili jeszcze dwa gole, po technicznym strzale piętą Helvera Tachacka i uderzeniu z niewielkiej odległości Adriana Citko. Dopiero przy prowadzeniu 5:0 białostoczanie nieco rozluźnili szyki, czego efektem były dwa trafienia na otarcie łez dla Red Devils.

- Dobrze, że mamy to już za sobą, bo to był bardzo trudny mecz, a zwycięstwo sprawia, że możemy jeszcze poprawić ósme miejsce w tabeli - podsumowuje trener Citko.

WYNIKI 27. KOLEJKI

• Red Devils Chojnice - Jagiellonia Białystok 2:5 (0:1). Bramki: 0:1 - Neme (18), 0:2 - Kołesnykow (27), 0:3 - Ulman (31), 0:4 - Tachack (32), 0:5 - Citko (36), 1:5 - Pastars (37), 2:5 - Kokoladze (38).
  • Legia Warszawa - Clearex Chorzów 7:3, Dreman Opole Komprachcice - Constract Lubawa 2:6, Futsal Leszno - Red Dragons Pniewy 1:3, Rekord Bielsko-Biała - BSF Bochnia 7:1, AZS UW Wilanów Warszawa - Widzew Łódź 1:2, AZS UŚ Katowice - Piast Gliwice 1:1.
  • Pauza: FC Toruń.