MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Redakcję Porannego i Współczesnej odwiedzili siódmoklasiści z białostockiej SP 49 (zdjęcia)

Redakcja
Z dużym zaciekawieniem młodzież z siódmej klasy Szkoły Podstawowej Nr 49 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia w Białymstoku przyglądała się redakcji Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej
Z dużym zaciekawieniem młodzież z siódmej klasy Szkoły Podstawowej Nr 49 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia w Białymstoku przyglądała się redakcji Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej Adrian Kuźmiuk
Jak powstaje gazeta, jak się tworzy informacje do internetu czy w końcu jak wygląda w ogóle praca w dużej redakcji – wszystko to zobaczyli na własne uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 49 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia w Białymstoku. Młodzież dowiedziała się również jak weryfikować informacje, a do tego poznała plusy i minusy bycia dziennikarzem.

Z dużym zaciekawieniem młodzież z siódmej klasy Szkoły Podstawowej Nr 49 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia w Białymstoku przyglądała się redakcji Porannego i Współczesnej. Mogła i zajrzała do środka. Czyli poznała nasze redakcyjne życie od kuchni. Siódmoklasiści mieli szansę zobaczyć jak powstaje gazeta, jak się tworzy grafikę, jak wyglądają serwisy internetowe i dowiedzieć się, jak powstają artykuły, kto je pisze, czy w końcu – ilu ludzi w ogóle jest potrzeba do tego, aby oni, jako czytelnicy, mogli przeczytać podawane przesz naszą redakcję informacje.

Podczas wizyty w naszej redakcji zapoznaliśmy młodzież z zagrożeniami w sieci. Zwracaliśmy uwagę na szkodliwość hejtu, jak on powstaje i czym może skutkować. Młodzi ludzie dowiedzieli się ponadto jak należy weryfikować informacje, ale przede wszystkim, że zawsze należy to robić. Zwłaszcza w dobie powszechnego dostępu do internetu, kiedy niestety łatwo można paść ofiarą oszustwa. Przekazaliśmy młodym ludziom, że nie wszystko co ktoś napisze w internecie staje się prawdą, że to właśnie media i dziennikarze są od tego, żeby podawać sprawdzone informacje. Zwracaliśmy uwagę, aby niezależnie od treści, jakie są czytane, młodzi ludzie zawsze pamiętali o konieczności weryfikowania informacji, bo taka wiedza i nawyk, w który może się przerodzić, przyda się w życiu dorosłym.

Uczniowie dowiedzieli się, czym się różni dziennikarz sportowy od publicysty, czy reportera. Jak wygląda praca w mediach lokalnych, małych i dużych, przekazaliśmy też dawkę wiedzy o tym, czy dziennikarze korzystają z mediów społecznościowych. Zainteresowanie było tak duże, że być może niektórzy zdecydują się na pracę dziennikarza i kiedyś nawet zostaną członkami naszej redakcji.

Projekt „Tropiciele Kreatywności i Innowacyjności” w Szkole Podstawowej Nr 49 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia w Białymstoku współfinansowany z środków EFS w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego w ramach Działania 3.1.2 na lata 2014-2020.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Mount Everest cały czas rośnie

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna