MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Referendum kibiców Jagiellonii. W sprawie herbu. "Jedna Jotka na stulecie"

(mark)
Dziś w centrum Białegostoku, w różnych miejscach mogliśmy zobaczyć nalepiony "stary" herb Jagiellonii: na budynkach, murach, sklepach. Ta akcja kibiców białostockiego klubu związana jest ze zbliżającym się referendum w sprawie herbu Jagiellonii. Od 13 stycznia do 19 stycznia kibice wypowiedzą się jaki herb chcą widzieć jako oficjalny Jagiellonii Białystok: obecny czy ten "stary", wręcz legendarny z lat 70-90 ubiegłego wieku.

Najlepiej, w sprawie referendum oddajmy głos samym kibicom Jagiellonii. Oto słowa skierowne do wszystkich sympatyków klubu z Jurowieckiej 21 zamieszczone na portalu jagiellonia.net

Dzieci Białegostoku
„JEDNA JOTKA NA STULECIE"
Od kilku lat walczymy o powrót „starej Jotki” jako oficjalnego herbu klubu Jagiellonia Białystok. Nasze marzenia o powrocie herbu, który przez długi czas (w tym sukcesów piłkarskich w latach 80. i 90. oraz wielkiego boomu na Jagę) stały się w końcu możliwe do zrealizowania!
Po niemal czternastu latach, odkąd skradziono naszą świętość, jest szansa, aby „stara Jotka” wróciła do klubu i na koszulki zawodników. Dla wielu z nas jest to powrót do kibicowskich korzeni, gdy nie mieliśmy dziesiątek klubowych gadżetów, lecz z największą czcią traktowaliśmy nasz herb.

Setki rac na stulecie

Jak do tego doszło?
W 2006 roku jeden z członków zarządu stowarzyszenia BKS Jagiellonia (który uczestniczył w tworzeniu Sportowej Spółki Akcyjnej w 1999 roku i współpracował do 2003 roku), o pseudonimie „Baran” wykorzystał, że zapomniano o prawach do wartości niematerialnych, czyli m.in. herbu, i zgłosił w Urzędzie Patentowym znak „starej Jotki” jako swoją własność. Zażądał od władz klubu korzyści majątkowych w zamian za używanie herbu.
Zarówno klub, jak i kibice, nie mogli zgodzić się na to. Wspólnie postanowili stworzyć logo inspirowane latami międzywojennymi, gdy Jagiellonia stawiała pierwsze piłkarskie kroki. Za wzorzec posłużył autentyczny historyczny herb z 1932 roku, wystawiony w gablocie ówczesnego Jaga Pubu. Pomysłodawcą był obecny Kustosz Jagiellonii Białystok – Jarosław Dunda, czyli „Zygmunt”.
Postanowiono, że do momentu uregulowania własności do „starej Jotki” klub będzie oficjalnie funkcjonował pod nowym herbem.
Niedawno jednemu z kibiców Jagiellonii udało się odzyskać prawa do herbu i chce oddać własność „starej Jotki” na rzecz Jagiellonii Białystok. Warunkiem jest przywrócenie herbu jako oficjalnego klubowego znaku.

Spotkanie kibiców z nowym trenerem Jagiellonii

Najważniejsze jest zdanie kibiców Jagiellonii Białystok
Po trudnych negocjacjach i prośbach, zarządzający klubem przy Jurowieckiej 21 zdecydowali, że to ogół sympatyków Jagi dokona wyboru, pod jakim herbem chciałby widzieć występy swojej drużyny oraz jaki znak jest bliższy ich sercu. My pragniemy wykorzystać ten moment okazując nasze przywiązanie do „starej Jotki”.

REFERENDUM w sprawie JOTKI
W dniach 13.01.2020 - 19.01.2020 odbędzie się referendum w sprawie herbu Jagiellonii.
Każdy kibic Jagiellonii, który choć raz był na meczu Jagi, będzie mógł wypowiedzieć się jaki herb widzi jako oficjalny znak Klubu Jagiellonii Białystok.
Głosowanie odbywać się będzie tylko przez internet, a oddać głos będą mogły osoby, które znajdują się w bazie danych klubu.
Niebawem Klub przedstawi link do strony, na której odbędzie się głosowanie!
Głosowanie zaczyna się 13.01.2020 r. o godz. 0:00 i potrwa do 19.01.2020 r. godz. 23:59. O wynikach będziemy informować na kibicowskich portalach Jagi.

Czytaj: Co klub szykuje na stulecie Jagiellonii

Oficjalne stanowisko środowisk kibicowskich Jagiellonii jest jednoznaczne.
Nigdy nie przestaliśmy walczyć o skradziony herb. Biznesowe i komercyjne rozgrywki nie mogły nam dyktować tego, co kochamy i z czym utożsamiamy się. „Stara Jotka” towarzyszyła nam na flagach i szalikach oraz nie przestaliśmy nosić jej dumnie na piersi. Rozumiemy przyzwyczajenia i podtrzymujemy szacunek do obecnego znaku, jednak mogąc przywrócić piękny, dumny herb, nie możemy nie wykorzystać tej szansy.
Liczymy, że podzielacie nasze odczucia i zagłosujecie w referendum. Na 100-lecie klubu pragniemy stanąć wszyscy pod jednym herbem i wspólnie tworzyć historię!”

Tyle kibice Żółto-Czerwonych. Ze swoje strony zachęcamy wszystkich fanów Jagiellonii do wzięcia udziału w referendum.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna