MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Region > Prawosławni nie będą musieli odpracowywać świąt

(sw)
Pod koniec listopada przyjęto interpretację rozporządzenia dotyczącego wprowadzenia dni wolnych od nauki dla osób uczących się bądź pracujących, które są wyznania prawosławnego.

Pod koniec listopada przyjęto interpretację rozporządzenia dotyczącego wprowadzenia dni wolnych od nauki dla osób uczących się bądź pracujących, które są wyznania prawosławnego.

- Jest to wykorzystanie możliwości, które daje obecny system prawny - wyjaśnia poseł Robert Tyszkiewicz. - Dyrektorzy szkół wprowadzają dwa dodatkowe wolne dni w roku szkolnym bez konieczności odpracowania ich w formie zajęć dydaktycznych. Według posła daje to dużą swobodę władzom poszczególnych szkół. - W tej chwili jest też najbardziej korzystna, bo daje możliwość błyskawicznego zareagowania na
potrzeby mniejszości prawosławnej już podczas najbliższych świąt Bożego Narodzenia - dodaje.

Z informacji pochodzących od Podlaskiego Kuratorium Oświaty wynika, że dyrektorzy placówek oświatowych w ten sposób powinni interpretować rozporządzenie. Ponadto, Kuratorium nie będzie ingerować w to, w jakim terminie maja być odpracowywane zaległe godziny lekcyjne. Zarówno data jak i forma odrabiania zajęć może być dowolna.

Czy istnieje taka możliwość, aby nie odrabiać zajęć? - Niezależnie od tej propozycji będziemy się zastanawiać nad zmianami legislacyjnymi, wciąż trwają prace nad znalezieniem wyjścia najbardziej korzystnego dla wszystkich zainteresowanych
- obiecuje poseł Tyszkiewicz - Ta decyzja daje inicjatywę podstawowemu szczeblu edukacyjnemu, czyli bezpośrednio dyrekcji szkół, do indywidualnych rozwiązań.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna