Regionalny Puchar Polski finał. Warmia Grajewo - Olimpia Zambrów 1:4 (zapis relacji)

(mark)
To historyczny moment. Po raz pierwszy finał Regionalnego Pucharu Polski odbył się na reprezentacyjnym obiekcie województwa podlaskiego - Stadionie Miejskim w Białymstoku. - To taki nasz "Narodowy" - mówią o stadionie trenerzy i piłkarze tegorocznych finalistów: trzecioligowej Olimpii Zambrów i czwartoligowej Warmii Grajewo. Finał cieszył się dużym zainteresowaniem kibiców obu drużyn, dla których organizator Podlaski Związek Piłki Nożnej przygotował po 1000 bezpłatnych biletów. Wygrał trzecioligowiec, czyli Olimpia Zambrów pokonując Warmię 4:1.

90+2 minuta: Koniec meczu. Regionalny Puchar Polski dla Olimpii Zambrów!

90 minuta. Sędzia dolicza dwie minuty.

86 minuta. Zmiany. w Olimpii P. Jastrzębski za Jackiewicza, a w Warmii Krupa za Stankiewicza.

84 minuta. Zmiana. Murawę opuszcza Hryszko, a w jego miejsce zagra M. Jastrzębski.

84 minuta: I jest gol dla Olimpii. Kamil Zalewski podaje do Michała Hryszki, który nie marnuje takiej okazji.

82 minuta: Mogło być już 4:1 dla Olimpii. Jackiewicz zagrał piłkę do Prolejki, ale ten fatalnie pudłuje.

80 minuta. Zmiana w Warmii. Za Kozikowskiego wchodzi Wójcicki.

77 minuta. Zmiana w Olimpii. Za Ostaszewskiego wchodzi Malinowski.

76 minuta. Goooolll! Olimpia podwyższa na 3:1. Zambrowianie wyszli z szybkim atakiem. Ostaszewski zagrywa do Zalewskiego, a ten dopełnia tylko formalności. Olimpia blisko Regionalnego Pucharu Polski.

72 minuta: Pierwsza zmiana w Olimpii. Za Stecia wchodzi Prolejko.

69 minuta: Zmiana w Warmii. Za Kondratowicza na boisku gra Zarzecki.

62 minuta: Gooooool! Już 2:1 dla Olimpii Zambrów. Po dośrodkowaniu Kamil Jackiewicz strzela głową, a piłka po koźle przy słupku wpada do bramki Warmii.

57 minuta: Goooool. Olimpia wyrównuje. Mateusz Ostaszewski w przebojowej akcji mija kilku rywali z Warmii, podaje prostopadle do Kamila Zalewskiego, a ten wreszcie lewą nogą pokonuje bramkarza Warmii. Mamy remis 1:1.

54 minuta: Piłkarze Warmii atakują, strzał obok bramki, w odpowiedzi Zalewski z Olimpii prawie wychodzi sam na sam z bramkarzem Warmii, ale mocno naciskany przez jednego z obrońców gubi buta.

52 minuta: Rzut wolny dla Olimpii. Zalewski strzela silnie, ale bramkarz Warmii wybija z trudem piłkę na rzut rożny.

50 minuta: Olimpia wykonywała rzut rożny, po którym... z kontrą wyszła Warmia Grajewo. Akcję zakończył strzałem i bramką wprowadzony po przerwie Mikucki.

46 minuta. Strzał Dzierzgowskiego obok słupka.

46 minuta. Rozpoczęła się druga połowa. W Warmii zmiana. Za Drażbę wszedł Mikucki.

45+1 minuta: Koniec pierwszej połowy

44 minuta: Strzela Zalewski, ale obok.

37 minuta: Impet Olimpii zmalał, a drużyna Warmii otrzymuje doping od swoich fanów. Jest bęben, jest moc!

30 minuta: Na stadion dotarła liczna grupa kibiców Warmii, która rozwiesza klubowe flagi. Trzeba powiedzieć, że fanów z Grajewa jest więcej na Stadionie Miejskim niż Olimpii Zambrów.

22 minuta: Rzut wolny Olimpii z boku pola karnego. Kamil Jackiewicz wykłada piłkę do Kamila Zalewskiego, ale ten strzela nad poprzeczką bramki Warmii. Nadal 0:0.

18 minuta. Gra wyrównuje się. Atak Warmii, jeden z piłkarzy grajewian pada w polu karnym, ale sędzia niewzruszony nakazuje grać dalej.

16 minuta. Pierwszy korner dla Warmii i strzał z głowy Arciszewskiego - niecelny.

15 minuta: Michał Steć z Olimpii wychodzi sam na sam z bramkarzem Warmii Święcińskim, ale strzela wprost w golkipera i nie ma bramki.

10 minuta: Olimpia podkręca tempo. Hryszko zamyka akcję z prawej strony boiska, strzał z półwoleja, ale piłka trafia w słupek bramki Warmii.

8 minuta: Mogło być 1:0 dla Olimpii. Piłka, po strzale z głowy Kamila Zalewskiego, przechodzi obok słupka bramki Warmii.

3 minuta: Na razie gra w środku pola.

1 minuta: Zaczynamy. Grę rozpoczyna Olimpia Zambrów.

Mecz poprzedziło odegranie hymnu państwowego.

Drużyny już wychodzą na murawę. Olimpia zagra na biało, a Warmia w koszulkach niebiesko-czerwonych i niebieski spodenkach.

W Białymstoku nie jest najcieplej, tylko 13 stopni Celsjusza na plus, ale na szczęście nie pada.

WARMIA GRAJEWO - OLIMPIA ZAMBRÓW 1:4 (0:0)
Bramki: 1:0 Mikucki 50, 1:1 Zalewski 57, 1:2 Jackiewicz 62, 1:3 Zalewski 76, 1:4 Hryszko 84

Warmia Grajewo: Święciński – Randzio, Edison, Arciszewski, Stankiewicz (86 Krupa) – Drażba (46. Mikucki), Kozikowski (80 Wójcicki), Cybulski, Sypytkowski (85 Koszczuk) – Kondratowicz (69 Zarzecki), Dzierzgowski.
Rezerwowi: Bieńkowski, Koszczuk, Wójcicki, Mściwujewski, Mikucki, Krupa, Zarzecki

Olimpia Zambrów: Gorczyca – Steć (72 Prolejko), Gryko, Zalewski, Ostaszewski (77 Malinowski), Radecki, Hryszko (84 M. Jastrzębski), Koncewicz, Grzybowski, Jackiewicz (86. P. Jastrzębski), Dawidowicz.
Rezerwowi: Czapliński, Lapin, Jastrzębski, Prolejko, Malinowski, M.Jastrzębski, Nikołajuk

Sędziuje: Łukasz Kuźma (Białystok).