ŁKS 1926 Łomża (na biało-czerwono) wygrał z MOSP-em Białystok i w lidze, i w Pucharze Polski Wojciech Wojtkielewicz
ŁKS 1926 Łomża wygrał na wyjeździe 1:0 z MOSP-em Białystok i jako pierwszy zameldował się w 1/8 finału regionalnej edycji Pucharu Polski.

Gola na wagę awansu strzelił dla gości tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Rafał Maćkowski.

Obie drużyny zagrały niedawno ze sobą w rozgrywkach IV ligi w Łomży i wtedy wyraźnie lepszy był ŁKS, wygrywając 3:0. Tym razem potyczka miała bardziej wyrównany przebieg. Łomżanie powinni co prawda prowadzić od 21. minuty, ale Wiktor Walczak nie wykorzystał rzutu karnego, podyktowanego za zagranie ręką jednego z białostockich obrońców. Jego strzał obronił golkiper MOSP-u.

Kiedy wydawało się, że do rozstrzygnięcia losów awansu potrzebna będzie dogrywka, w zamieszaniu podbramkowym najprzytomniej zachował się Maćkowski, dając ŁKS-owi przepustkę do dalszych gier.