Regionalny Puchar Polski. Olimpia Zambrów i Tur Bielsk Podlaski zagrają w finale

(mark)
Olimpia Zambrów pokonała ŁKS Łomża po rzutach karnych
Olimpia Zambrów pokonała ŁKS Łomża po rzutach karnych Paweł Lisiecki
Olimpia Zambrów i Tur Bielsk Podlaski spotkają się w finale Regionalnego Pucharu Polski.

We wczorajszych meczach półfinałowych Olimpia Zambrów pokonała po rzutach karnych ŁKS 1926 Łomża 5:4, a Tur Bielsk Podlaski wygrał z MKS-em Ruch Wysokie Mazowieckie 2:1.

W Łomży kibice gospodarzy tracili już nadzieję, gdy w 83 mincuie goście wygrywali 2:0. Jednak ambitny pościg i bramki Gałązki oraz Lemańskiego doprowadziły do dogrywki. W niej nie było goli. O wszystkim zadecydowały karne. Wdodatkowej serii niefortunnym strzelcem ŁKS-u okazał się MichałKaput i Olimpia wygrała 5:4.

W Wysokiem Mazowieckiem miejscowy MKS Ruch przegrał 1:2 z Turem Bielsk Podlaski.Gospodarze mieli przewagę, ale bramki zdobywali goście. Najpierw w 21 minucie, po pierwszej groźnej akcji przyjezdnych Łukasz Popiołek precyzyjnym strzałem wyprowadziła Tura na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą Karol Kosiński na raty pokonał bramkarza Ruchu.

Dopiero w końcówce, w 86 min. Piotr Faszczewski zdobył kontaktowego gola po rzucie karnym, ale na wyrównanie nie starczyło już czasu.

ŁKS 1926 Łomża – Olimpia Zambrów w karnych 4:5, 2:2 (2:2 0:1). Bramki: 0:1 Koncewicz 8, 0:2 Kuczałek 61, 1:2 Gałązka 84, 2:2 Lemański 90+2.
ŁKS: Lipiec – Rakowski, Drozdowski, Kaminowski (52 Gałązka), Kaput, Maćkowski (64 Lemański), Świderski (64 Kacprzyk), Sadowski (36 Tarnowski), Grabowski, Zalewski, Maleo.
Olimpia: Czapliński – Łupiński, Gryko, Kuczałek, Koncewicz (68 Prolejko), P. Jastrzębski, Domański (57 Ostaszewski),malinowski, Jackiewicz (63 Zalewski), M. Jastrzębski (46 Hryszko), Jakubowski.

MKS Ruch Wysokie Mazowieckie – Tur Bielsk Podlaski 1:2 (0:2). Bramki: 0:1 Popiołek 21, 0:2 Karol Kosiński 42, 1:2 Faszczewski 86 z karnego.
MKS Ruch: Dobreńsko – Kujawa (46 Sawicki), Stankiewicz, Faszczewski, Brokowski, Styś (75 Grochowski), Stypułkowski, Mleczek, Janik, Poduch (60 Bondziul),Karbowski.
Tur: Dziedzic – A. Kosiński, Radecki, Piotr Kosiński, Porębski, Łochnicki, Niemczynowicz, Zieniewicz (46 Babul), Ostaszewski (79 Zawadzki), Karol Kosiński, Popiołek (77 Fiedorowicz).