Regionalny Puchar Polski. Wyniki 1/32 finału (zdjęcia)

Adam Muśko
Adam Muśko
Mecz 1/32 Regionalnego Pucharu Polski Hurtownia Krokus Białystok - Piast Białystok. Wojciech Wojtkielewicz
Prowadzący w klasie okręgowej KS Grabówka i Puszcza Hajnówka bez problemu awansowały do 1/16 finału Regionalnego Pucharu Polski.

W 1/32 regionalnych zmagań pucharowych najwyższe zwycięstwo odniosła drużyna z Grabówki, która pokonała 10:1 Lambadę Choroszcz.

Natomiast wicelider klasy okręgowej Puszcza Hajnówka pokonała 5:2 Kolejarza Czeremcha (A klasa). Dobrze wypadł także aktualnie szósty w tabeli okręgówki zespół Bociana Boćki, który wygrał 3:2 z czwartoligową Spartą Szepietowo.

Z rozgrywkami pożegnali się także inni przedstawiciele IV ligi. Rezerwy Wigier Suwałki przegrały 1:4 z Pomorzanką Sejny (klasa okręgowa), a Krypnianka Krypno 2:3 z Rudnią Zabłudów (klasa okręgowa) oraz Cresovia Siemiatycze, która zrezygnował z grania w pucharze.

Niespodzianką jest porażka 0:1 Piasta Białystok (klasa okręgowa) z drużyną występującą w Białostockiej Lidze Sportu Hurtownia Krokus Białystok.

Z powodu ulewy nie dokończono spotkania MKS Mielnik - Promień Mońki. W 32 minucie przy stanie 1:0 dla Promienia sędzia przerwał zawody.

Wyniki 1/32 finału Regionalnego Pucharu Polski
Korona Dobrzyniewo Duże - Magnat Juchnowiec Kościelny 2:4, Top Auto Białystok - Pogoń Łapy 1:4, Lambada Choroszcz - KS Grabówka 1:10, Włókniarz Białystok - Hetman Tykocin 2:7, UM Krynki - Narew Choroszcz 4:1, Hurtownia Krokus Białystok - Piast Białystok 1:0, KS Sokoły - KS II Wasilków 1:2, Jasion Jasionówka - Cresovia Siemiatycze 3:0 (walkower), Unia Ciechanowiec - Tur II Bielsk Podlaski 2:0, Bocian Boćki - Sparta 1951 Szepietowo 3:2, Cresovia II Siemiatycze - Orlęta Czyżew 0:1, Rudnia Zabłudów - Krypnianka Krypno 3:2, MKS Mielnik - Promień Mońki (mecz przerwany w 32. minucie przy stanie 0-1 z powodu ulewy), Kolejarz Czeremcha - Puszcza Hajnówka 2:5, Polonia Raczki - Orzeł Kolno 0:2, Kos 1984 Rutki - GKS Stawiski 3:4, Biel Jeziorko - Dąb Dąbrowa Białostocka 0:5, KS Śniadowo - Kora Korycin 3:0 (walkower), Pomorzanka Sejny - Wigry II Suwałki 4:1,

Mecze przełożone: Pogranicze Kuźnica Białostocka - ŁKS 1926 Łomża na 27 sierpnia, godz. 17, Korona Choroszcz - Hetman Białystok na 9 września, Czarni Czarna Białostocka - MOSP Białystok na 10 września, Browar Północny Suwałki - Sparta Augustów.