MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rekrutacja do podlaskiej KAS. Czeka 19 etatów w Podlaskim Urzędzie Celno-Skarbowym

red.
Funkcjonariusz służby celno-skarbowej z psem służbowym
Funkcjonariusz służby celno-skarbowej z psem służbowym Podlaska KAS
W woj. podlaskim trwa rekrutacja do Służby Celno-Skarbowej. Chętni do pracy w podlaskiej KAS mogą się zgłaszać do 24 czerwca. Czeka 19 etatów w Podlaskim Urzędzie Celno-Skarbowym.

Podlaskie. Rekrutacja do Służby Celno-Skarbowej

Podlaski Urząd Celno-Skarbowy poszukuje kandydatów na stanowisko młodszego specjalisty Służby Celno-Skarbowej do komórek Delegatury w Białymstoku Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz do komórek Delegatury Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łomży i Suwałkach (referaty kontroli Celno-Skarbowej Rynku).

Nabór do KAS. Kto może się zgłosić

Osoby ubiegające się o przyjęcie do Służby Celno-Skarbowej, powinny spełniać podstawowe kryteria tj.

 • posiadać obywatelstwo polskie,
 • odpowiedni do zajmowanego stanowiska stan zdrowia,
 • co najmniej średnie wykształcenie.
 • powinny nie być karane za umyślne przestępstwo lub przestępstwo skarbowe
 • oraz powinny korzystać z pełni praw publicznych,
 • a także wykazywać się nieposzlakowaną opinią.

Funkcjonariuszem nie mogą zostać osoby, które pełniły służbę zawodową, pracowały lub współpracowały w określonych przepisami organach bezpieczeństwa państwa. Dlatego od kandydatów urodzonych przed 1 sierpnia 1972 r. wymagane jest złożenie oświadczenia w tym zakresie.

Postępowanie kwalifikacyjne do Służby Celno-Skarbowej składa się z kilku etapów. W jego skład wchodzą:

 • weryfikacja formalna złożonych dokumentów,
 • test wiedzy,
 • test psychologiczny,
 • test sprawności fizycznej,
 • test kompetencyjny, który pozwala na ocenę kandydata m.in. pod kątem gotowości do nauki, orientacji na klienta czy też gotowości do zmian.

Kolejnym etapem postępowania jest rozmowa kwalifikacyjna, a także sprawdzenie w ewidencjach, rejestrach i innych kartotekach prawdziwości danych zawartych w składanym kwestionariuszu osobowym.

Czym zajmują się funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej kontrolują przestrzeganie przepisów prawa celnego oraz przepisów związanych z wywozem i przywozem towarów. Wykonują zadania wynikające z ustawy o grach hazardowych, związane z udzielaniem koncesji i zezwoleń oraz rejestracją urządzeń. Rozpoznają, zapobiegają i wykrywają przestępstwa i wykroczenia skarbowe oraz przestępstwa związane z przywozem i wywozem towarów, ochrony dóbr kultury oraz własności intelektualnej, a także przestępstwa związane z wprowadzaniem oraz wyprowadzaniem z polskiego obszaru celnego towarów objętych ograniczeniami lub zakazami. Funkcjonariusze kontrolują także ruch i transport drogowy oraz współpracują z organami celnymi innych państw.

Ile można zarobić w KAS w 2024 r.

Po przyjęciu do służby oferujemy uposażenie zasadnicze z dodatkiem za stopień zaczynające się od ok. 5724 zł brutto, dodatki przewidziane przepisami po spełnieniu warunków np. dodatek za wysługę lat, dodatek kontrolerski, dodatek za pracę w godzinach nocnych, dodatek żywieniowy, równoważnik za dojazdy oraz nagrody, świadczenia socjalne i dofinansowania.

Osoby zainteresowane pełnieniem służby w umundurowanej formacji jaką jest Służba Celno-Skarbowa funkcjonująca w ramach Krajowej Administracji Skarbowej mogą zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dot. prowadzonego naboru, które dostępne są na stronie internetowej Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku w zakładce Ogłoszenia/Nabór/Oferty pracy i służby w KAS.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna