Remis młodej Jagi

Krzysztof Sokólski [email protected]
Thiago Rangel Cionek należał do najlepszych piłkarzy na boisku
Thiago Rangel Cionek należał do najlepszych piłkarzy na boisku A. Zgiet
Kraków. Mecz Cracovii z Jagiellonią w Młodej Ekstraklasie miał podobny scenariusz, co spotkanie pierwszych zespołów. Niestety, nie powtórzył się wynik.

Podopieczni Sławomira Kopczewskiego, identycznie jak drużyna Michała Probierza, przez większą część pojedynku grali w przewadze jednego zawodnika. W ekstraklasie, w 4 minucie z boiska wyleciał Marcin Cabaj. Wczoraj, w Krakowie w 10 minucie czerwoną kartką ukarany został Michał Karwan, który sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Jacka Falkowskiego.

Białostoczanie uzyskali przewagę, ale niewiele z niej wynikało. - Czekaliśmy na 69 minutę. Pierwszy zespół otworzył wtedy wynik meczu (pojedynek zakończył się zwycięstwem 2:0 - przyp. red.). Chcieliśmy iść jego śladem. 69 minuta nadeszła, jednak bramki nie padły - uśmiecha się smutno Kopczewski.

Jaga - wzmocniona pięcioma zawodnikami z kadry pierwszej drużyny - miała swoje okazje. Uderzenia Michała Renusza, Falkowskiego oraz Michała Stecia nie znalazły drogi do siatki.

- Próbowaliśmy grać atakiem pozycyjnym. Brakowało ostatniego podania - ocenia opiekun żółto-czerwonych.

W przeciwieństwie do niedzielnego meczu w ekstraklasie, Cracovia również stwarzała strzeleckie okazje. Raz Rafał Gikiewicz zbił piłkę na słupek, innym razem z pomocą przyszła mu poprzeczka.

Grające w osłabieniu "Pasy" potrafiły postraszyć Jagiellonię. Należy jednak dodać, że w środę gospodarze wyszli na boisko w mocnym składzie personalnym. Na murawie pojawili się m.in. Karwan, Piotr Polczak, Arpad Majoros, Jakub Kaszuba, czy Marcin Krzywicki.

Cracovia - Jagiellonia 0:0

Cracovia: Szwiec (46 Wróbel) - Łuczak, Karwan, Polczak (64 Sacha), Baliga - Jeleń (46 Snadny), Dynarek, Klich, Majoros (18 Urbański) - Dudzic (86 Tatara), Kaszuba (46 Krzywicki).
Jagiellonia: Gikiewicz - Gogol, Grzybowski, Cionek, Gudewicz - Renusz, Everton, Ambrożewicz (72 Hryszko), Jakimczuk (46 Zaniewski) - Falkowski, Steć.
Żółte kartki: Łuczak (Cracovia), Gogol, Cionek (Jagiellonia). Czerwona kartka: Karwan (10, Cracovia, za faul taktyczny). Sędziował: Łukasz Śmietana (Radom). Widzów: 100.

1. Ruch Chorzów 11 26 22:7
 2. Lech Poznań 11 22 19:13
 3. Jagiellonia 11 21 18:12
 4. Lechia Gdańsk 11 17 16:15
 5. Cracovia 11 17 12:14
 6. Wisła Kraków 11 15 21:18
 7. GKS Bełchatów 11 15 17:14
 8. Polonia W-wa 11 15 17:20