Remis w Młodej Ekstraklasie (wideo)

Krzysztof Sokólski
Na boisku w Wasilkowie oglądaliśmy wiele przypadkowych akcji
Na boisku w Wasilkowie oglądaliśmy wiele przypadkowych akcji A. Zgiet
Białystok. Piłkarze białostockiej Jagiellonii od remisu 1:1 z Cracovią rozpoczęli rundę rewanżową rozgrywek Młodej Ekstraklasy. Po meczu trener żółto-czerwonych Sławomir Kopczewski nie miał wesołej miny.

- Nie jestem zadowolony ani z wyniku, ani z gry - mówi szkoleniowiec. - Szczególnie w drugiej połowie meczu byliśmy zespołem lepszym od krakowian. Stworzyliśmy kilka dobrych okazji strzeleckich. Nie potrafiliśmy ich jednak wykorzystać. Nie ma się z czego cieszyć, bo gra też pozostawia wiele do życzenia - dodaje Kopczewski.

Białostoczanie dobrze rozpoczęli spotkanie, które rozegrane zostało na boisku w Wasilkowie. W 12 minucie Jakub Ambrożewicz świetnie dośrodkował z lewego skrzydła, a uderzeniem głową akcję zakończył testowany napastnik Wisły Płock Dawid Żłobiński.

Cracovia wyrównała przed przerwą. W polu karnym Marcin Pacan sfaulował Kacpra Tatarę. Sam poszkodowany strzałem z jedenastu metrów nie dał szans Rafałowi Gikiewiczowi.

Po zmianie stron na murawie pojawił się m.in. Jacek Falkowski i uporządkował grę Jagi w środku pola. Gospodarze przejęli inicjatywę i powinni zwyciężyć. Najlepszej okazji na zdobycie gola nie wykorzystał Michał Fidziukiewicz, nie trafiając z kilkunastu metrów do pustej bramki.

Jagiellonia z dorobkiem 26 punktów zajmuje 3. miejsce w tabeli. Do liderującego Ruchu Chorzów traci 7, a do Lecha Poznań 6 "oczek".

Jagiellonia Białystok - Cracovia Kraków 1:1 (1:1)

Bramki: 1:0 - Żłobiński 12, 1:1 - Tatara 39-karny.

Jagiellonia: Gikiewicz - Gogol, Pacan (46 Cionek), Grzybowski, Gudewicz - Niedziela (65 Hryszko), Everton (46 Falkowski), Ambrożewicz (46 Dołubizna), Steć (60 Sulkowski) - Żłobiński, Fidziukiewicz.
Cracovia: Szwiec - Baliga (46 Dynarek), Urbański, Milosević, Uszalewski - Puciłowski, Juraszek, Sacha, Tomczuk - Tatara, Krzywicki (46. Kaszuba).

Żółte kartki: Ambrożewicz, Dołubizna, Pacan (Jagiellonia), Krzywicki, Juraszek (Cracovia). Sędziował: Dariusz Giejsztorewicz (Suwałki). Widzów: 100.

Pozostałe wyniki 16. kolejki: ŁKS - Śląsk 0:4, Piast - Polonia Bytom 2:7, Wisła - Ruch 1:0, Legia - Lechia 0:1, Lech - Odra 1:0, Arka - Polonia Warszawa 1:1, Górnik - GKS Bełchatów 2:1.