Remis w Veszprem. Barlinek Industria bliżej Final Four. W rewanżu w Kielcach będą wielkie emocje!

Paweł Kotwica
Barlinek Industria Kielce zremisowała w Veszprem 29:29. Na zdjęciu rzuca Nedim Remili. EHF/Telekom Veszprem
W pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, węgierski Telekom Veszprem zremisował z Barlinek Industrią Kielce 29:29. Rewanż w czwartek, 18 maja, o godzinie 18.45 w Kielcach. Zwycięzca dwumeczu awansuje do turnieju Final Four, który odbędzie się w niemieckiej Kolonii.

Po wyjazdowym remisie z Telekomem Veszprem piłkarze ręczni Barlinek Industrii Kielce bliżej Final Four Ligi Mistrzów

Telekom Veszprem - Barlinek Industria Kielce 29:29 (13:16)
Barlinek Industria Kielce: Wolff (1-60 min, 13/40, 33%), Kornecki (na jednego karnego, 0/1 = 0%) – Nahi 3, Sanchez-Migallon – Sićko 4, T. Gębala – Karacić 1, D. Dujszebajew 3, Olejniczak – A. Dujszebajew 6 – Kounkoud 1, Moryto 5 (4) – Karaliok 2, Tournat 4. Trener: Talant Dujszebajew.

Telekom: Corrales (1-60 min, 13/40 = 33%), Cupara (na jednego karnego, 0/1 = 0 %) - Strlek 6 – Lauge Schmidt 3, Ligetvari – Elderaa 6, Mahe 4 (3) – Remili 5, Z. Ilić 1 – Marguc 3 (1) – Pechmalbec 1, Nilsson, Sipos. Trener: Momir Ilić.

Karne. Barlinek Industria Kielce: 4/4. Telekom: 4/6 (Wolff obronił rzut Marguca, Mahe nie trafił w bramkę).

Kary. Barlinek Industria Kielce: 4 minuty (Gębala, Kounkoud po 2). Telekom: minut 10 (Sipos, Marguc, Pechmalbec, Lauge Schmidt, Remili po 2).

Sędziowali: Andreu Marin i Ignacio Garcia Serradilla (Hiszpania).

Widzów: 5000.

Przebieg: 0:4 (’5), 1:4, 1:5, 2:6 (‘7), 3:6, 4:6, 4:7, 6:7, 6:9, 8:9, 8:10, 9:10, 9:11, 10:11, 10:12, 11:12, 11:13, 12:13, 12:14, 13:14, 13:16 – 15;16, 15:17, 16:17, 16:18, 18:18 (‘41) 18:19, 19;19, 19:20 (‘43), 23:20 (‘47), 23:22, 24:22, 24:24 (‘51), 25:24, 25:26, 26:26, 26:28 (‘57), 28:28, 28:29, 29:29.

Mistrzowie Polski o paznokieć bliżej Final Four. Z niezwykle trudnego terenu wywieźli bardzo cenny remis, który zapowiada ogromne emocje w rewanżu. To drugi remis w historii konfrontacji tych zespołów. Do tej pory kielczanie wygrali w Veszprem tylko raz i to dawno temu – w 2012 roku.

Po raz pierwszy Telekom stanął na ich drodze do Final Four w w fazie ćwierćfinałowej. Smaczku rywalizacji dodawał fakt, że zawodnikiem gospodarzy jest Nedim Remili, który jeszcze trzy miesiące temu grał w żółto-biało-niebieskich barwach. W barwach Telekomu gra też dwóch innych byłych zawodników mistrza Polski – Władymir Cupara i Manuel Strlek.

Goście znakomicie rozpoczęli mecz. Świetnie bronili, Andreas Wolff dwa razy „wyleczył” Remiliego, nasi zawodnicy nie mylili się w ataku, rozgrywając składne akcje i po pięciu minutach prowadzili 4:0, a po siedmiu 6:2. Potem rywale otrząsnęli się z początkowego szoku i zaczęli zmuszać naszych zawodników do błędów, kilka piłek odbił też Rodrigo Corrales (choć Wolff cały czas również bronił świetnie). Prowadzenie mistrzów Polski kilka razy zmniejszało się do jednego trafienia, ale nasi zawodnicy zawsze potrafili znaleźć odpowiedź i znów odskakiwali. Po pierwszej połowie było bardzo obiecujące, trzybramkowe prowadzenie drużyny trenera Talanta Dujszebajewa.

ZOBACZ SKRÓT MECZU

Druga połowa zaczęła się od gorszej gry naszych zawodników, którzy popełniali błędy techniczne i oddawali nieskuteczne rzuty. W 41 minucie Veszprem doprowadziło do remisu 18:18. Najgorsze nastąpiło między 43 a 47 minutą, kiedy w krótkim czasie gospodarze mieli trzy przechwyty i prowadzili już 23:20. Na szczęście drużyna Kielc pozbierała się i szybko doprowadziła do remisu. Końcówka spotkania była bardzo zacięta, w 57 minucie po dwóch golach Alexa Dujszebajewa kielczanie odskoczyli na 28:26, ale wicemistrzowie Węgier szybko wyrównali. 30 sekund przed końcem gola zdobył z karnego Arkadiusz Moryto, ale tuż przed końcową syreną zdążył wyrównać Rasmus Lauge Schmidt.

W czwartek, 18 maja, o godzinie 18.45 Barlinek Industria Kielce zagra w Kielcach rewanż z Veszprem.