Remis Wigier na Cyprze

wdr
I liga Biało-niebiescy na Cyprze zremisowali 1:1 z młodzieżowym zespołem Spartaka Moskwa

Występującą w młodej ekstraklasie Rosji drużynę U-23 wzmocniło aż sześciu graczy także przebywającego na obozie na „Słonecznej Wyspie” zespołu rezerw Spartaka, który zajmuje szóste miejsce w II lidze. Byli na boisku przez godzinę i wówczas gra była w miarę wyrównana. Ostatnie 30 minut to już zdecydowana przewaga suwalczan.

Rosjanie zaczęli od ataków i już w 12 minucie Hieronim Zoch musiał włożyć mnóstwo wysiłku w obronę strzału Aleksandra Rudienki. Bramkarz Wigier był już bezradny po akcji lewą stroną Aleksandra Łomnickiego, kolejnego piłkarza Spartaka II, który przedarł się lewą stroną do końcowej linii, zostawił za sobą dwóch suwalskich obrońców i dośrodkował wzdłuż pola karnego. Sołtmuradowi Bakajewowi pozostało już tylko dostawić nogę.

Wigry wyrównały jeszcze przed przerwą, także po akcji lewą stroną. Piłka trafiła do niepilnowanego Miłosza Kozaka, który strzałem w kierunku dalszego słupka nie dał szans bramkarzowi Spartaka.

W suwalskim zespole nie mógł wystąpić tylko Omar Santana, dochodzący jeszcze do pełni zdrowia po ostrych wejściach rywali z FK Krasnodar. Po zmianie stron, na boisku pozostał jedynie Adam Rycz-kowski. Weszło 10 nowych zawodników i suwalscy pierwszoligowcy zaczęli dominować. Przeprowadzali groźne akcje, zamykali Rosjan na ich przedpolu, ale nie stwarzali stuprocentowych sytuacji, a nieliczne strzały padały łupem golkipera Spartaka.

- Wynik jest mało istotny, zadowolony jestem ze stylu gry, ze sposobu przechodzenia z obrony do ataku, i na odwrót - mówi Dominik Nowak, trener Wigier. - Najważniejsze teraz jest dla nas to, czy elementy, które ćwiczymy na treningach, potrafimy zastosować w trakcie meczu.

Szkoleniowiec przekonuje, że jeszcze nie ma co sugerować się składami, w jakich jego podopieczni zagrali do i po przerwie. Z ustaleniem podstawowej jedenastki ma jeszcze wielki, ale pozytywny ból głowy.

- Wielu zawodników potwierdziło wysoką formę - opowiada Dominik Nowak. - Ćwiczymy różne warianty, mam jeszcze dużo wątpliwości. Wyboru będę dokonywał pod konkretnego przeciwnika. Już za osiem dni w półfinale Pucharu Polski zmierzymy się z Arką Gdynia i analizie tego rywala poświęcamy na Cyprze mnóstwo czasu.

Czas wolny piłkarze suwalskiego zespołu mieli wczoraj. Przyda się odpoczynek, bo finisz przygotowań do starcia z Arką będzie dosyć wyczerpujący zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym.

Ze zgrupowania biało-niebiescy wrócą w ten piątek, a ostatni sparing grają już pojutrze. Pierwotnie ich rywalem miał być Gandzasar Karpan, ale Ormianie wycofują się z ustaleń. Wszystko wskazuje na to, że Wigry zmierzą się z młodzieżową drużyną Zenita Sankt Petersburg.

Wigry Suwałki - Spartak Moskwa U-23 1:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Sołtmurad Bakajew 20, 1:1 Miłosz Kozak 41.
Wigry - I połowa: Hieronim Zoch - Filip Rusiak, Rafał Remisz, Paweł Baranowski, Artur Bogusz, Robert Dadok, Adrian Karankiewicz, Adam Ryczkowski, Miłosz Kozak, Kuku, Kamil Adamek.