MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Remont mieszkania – 10 błędów, na które warto uważać. Popełniamy je bardzo często

Przemysław Zańko-Gulczyński
Rozpoczynanie remontu bez całościowej wizji to przepis na kłopoty. Skutki mogą być np. takie, że dopiero po położeniu płytek na ścianach uświadomimy sobie, że musimy jeszcze wymienić instalację elektryczną – i wszystko trzeba ponownie skuć.Częstym błędem jest też remont jednego pomieszczenia bez namysłu nad tym, czy efekt końcowy nie będzie się gryzł z resztą mieszkania. Jest to szczególnie widoczne przy wyborze podłóg – nagle po remoncie okazuje się, że na niewielkiej przestrzeni są cztery różne rodzaje niepasujących do siebie płytek i paneli.
Rozpoczynanie remontu bez całościowej wizji to przepis na kłopoty. Skutki mogą być np. takie, że dopiero po położeniu płytek na ścianach uświadomimy sobie, że musimy jeszcze wymienić instalację elektryczną – i wszystko trzeba ponownie skuć.Częstym błędem jest też remont jednego pomieszczenia bez namysłu nad tym, czy efekt końcowy nie będzie się gryzł z resztą mieszkania. Jest to szczególnie widoczne przy wyborze podłóg – nagle po remoncie okazuje się, że na niewielkiej przestrzeni są cztery różne rodzaje niepasujących do siebie płytek i paneli. 123RF.com
Gdy remont dobiega końca, nieraz odkrywamy, że popełniliśmy łatwe do uniknięcia pomyłki. Sprawdź, jak się przed nimi uchronić.

Remont mieszkania czy domu to jedno z bardziej męczących i stresujących wydarzeń w życiu. W ferworze ustalania szczegółów z fachowcami, zakupów budowlanych i mierzenia mebli łatwo niestety o błędy. Na szczęście wielu z nich można uniknąć, jeśli tylko wiemy, na co się przygotować. Oto garść praktycznych porad dla wszystkich remontujących.

Przejdź do galerii i poznaj 10 częstych błędów popełnianych przy remoncie:

Remont mieszkania na spokojnie. Jak remontować, żeby nie zwariować?

Remont mieszkania potrafi niejedną osobę przyprawić o ból głowy – a ci, którym się wydaje, że poradzą sobie z nim bez problemu, zwykle przeżywają niemiłe zaskoczenie. Praktyka pokazuje, że niemal każdy, kto mieszka w remontowanym lokalu, z czasem zaczyna popełniać błędy wynikające ze zwykłego przemęczenia. Do tego zwykle dokłada się pośpiech, spowodowany chęcią jak najszybszego zakończenia prac.

Planując remont, warto zatem zastanowić się nie tylko nad kolorem płytek i wymiarami szafek, ale także nad tym, jak w tym trudnym czasie zapewnić sobie maksymalny spokój ducha. Kluczowe jest przygotowanie się psychiczne na wszystko, z czym remont się wiąże, a więc:

  • bałagan,
  • brud,
  • utrudnienia w korzystaniu z kuchni i łazienki,
  • obecność obcych ludzi w domu,
  • konieczność ustalania i przesuwania licznych terminów,
  • męczący hałas.

Kolejnym krokiem będzie odpowiednie zaplanowanie całego remontu. Częstym błędem jest bowiem remontowanie bez całościowej wizji tego, co w mieszkaniu należy zrobić. W galerii opisujemy, jak się zabezpieczyć przed tym i podobnymi pomyłkami.

Zobacz w galerii, jakie błędy najczęściej popełniamy – oraz jak ich uniknąć:

W przypadku prac remontowych szczególnie ważne – zarówno dla wyglądu mieszkania, jak i naszego spokoju ducha – jest pewność, że zatrudnieni fachowcy wykonają swoje obowiązki, jak należy. Niestety, takiej pewności mieć nie można, nawet przy osobach z polecenia. Dlatego bardzo ważnym krokiem jest poproszenie kogoś, kto zna się na remontach, żeby pod koniec prac odwiedził nasze mieszkanie i dokładnie je obejrzał. W ten sposób unikniemy licznych fuszerek i niedoróbek, które sami zapewne byśmy przegapili.

[QUIZ] Więźba, poziomica, spocznik... Czy dogadasz się na budowie?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Koniec hotelu Marriott w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna