Jacek Czaplewski
Lewandowski bez gola, Barcelona w półfinale. Mecz jak walka w MMA
Lewandowski bez gola, Barcelona w półfinale. Mecz jak walka w MMA TVP Sport
FC Barcelona wywalczyła awans do półfinału Pucharu Króla w dniu 43. urodzin trenera Xaviego. U siebie wyeliminowała Real Sociedad (1:0). Robert Lewandowski pozostał na boisku do ostatniego gwizdka. Gola strzelił jednak Ousmane Dembele.

Puchar Króla: Mecz FC Barcelona - Real Sociedad 1:0

W tym meczu kości po prostu trzeszczały. Sędzia kompletnie nie umiał zapanować nad zachowaniem piłkarzy. Wyciągał kolejne kartki, ale to w żaden sposób nie studziło emocji. W pierwszej połowie mocno pokopany został m.in. Robert Lewandowski, który odpłacił się uderzeniem łokciem.

Najbardziej ucierpiał jednak Sergio Busquets. Arbiter dopiero po wideoweryfikacji wyrzucił z boiska faulującego Braisa Mendeza. Wcześniej nie dostrzegł też ostrego wejścia Ousmane'a Dembele.

Barcelona miała przewagę, lecz i sama nadziewała się na groźne sytuacje. Jeszcze przed przerwą poprzeczkę obił Takefusa Kubo. A po nim niezrozumiałe pudło zaliczył Alexander Sorloth.

Bramka Ousmane Dembele

W tym meczu Lewandowski miał naprawdę ciężko z rywalami. Do siatki trafił, ale sędzia odgwizdał spalonego, bo w nieuprawnionym miejscu znalazł się Frenkie de Jong.

Barcelona objęła prowadzenie w 52 minucie, kiedy do piłki na dobieg ruszył Dembele. Większość (w tym bramkarz) przewidywali, że odegra do Lewandowskiego, jednak kopnął sam i decyzji nie pożałował: futbolówka wpadła przy bliższym słupku.

W drugiej połowie poprzeczkę obił jeszcze Gavi. Lewandowski pierwszy celny strzał oddał w 84 minucie, gdy główkował po rzucie rożnym.

Chociaż Barca całą drugą połowę grała w przewadze liczebnej, to Real Sociedad mógł doprowadzić do wyrównania. Tuż przed doliczonym czasem fatalny błąd popełnił Marc-Andre ter Stegen. Niemiec jak to ma jednak w zwyczaju, od razu się zrehabilitował, broniąc groźny strzał z bliska.

FC Barcelona w półfinale Pucharu Króla

Żeby dotrzeć do półfinału Barcelona musiała ograć w sumie trzech rywali. Najpierw uporała się z trzecioligowcami: po dogrywce z Intercity (4:3) i bez najmniejszych problemów z Ceutą (5:0). Debiutujący wtedy Robert Lewandowski strzelił dwa gole.

W środę odbędą się dwa ostatnie ćwierćfinały. Po nich Barcelona pozna swojego kolejnego rywala. Półfinały Pucharu Króla zaplanowano na 8-9 lutego i 1-2 marca. O awansie do finału zadecyduje więc dwumecz.

Z kim los może skojarzyć Barcelonę? Ze zwycięzcami par Real Madryt - Atletico, Osasuna - Sevilla albo Valencia Athletic Bilbao.