Robert Lewandowski z 20. bramką w tym sezonie Bundesligi! Zobacz strzał Polaka z rzutu karnego [WIDEO]

Tomasz Dębek
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski POOL AP/Associated Press/East News
Robert Lewandowski idzie po rekord Gerda Muellera! W piątkowym meczu z Borussią Moenchengladbach już w pierwszej połowie zdobył kolejną bramkę, już 20. w tym sezonie Bundesligi. Zobacz trafienie napastnika Bayernu Monachium z rzutu karnego!

Robert Lewandowski został pierwszym zawodnikiem lig TOP 5 w Europie (Anglia, Hiszpania, Niemcy, Włochy, Francja), który zdobył 20 ligowych bramek w sezonie 2020/21. Napastnik Bayernu w 20. minucie wyjazdowego spotkania z Borussią Moenchengladbach pewnie wykorzystał rzut karny, dając swojej drużynie prowadzenie. Niedługo później Leon Goretzka zdobył bramkę na 2:0 dla Bawarczyków, od tego stanu strzelali już jednak tylko gospodarze. Ostatecznie Borussia wygrała 3:2.

GOL ROBERTA LEWANDOWSKIEGO W MECZU Z MOENCHENGLADBACH [WIDEO]:

Polak ma realne szanse na pobicie rekordu legendarnego Gerda Muellera, który w sezonie 1971/72 zdobył na boiskach Bundesligi 40 bramek. Już w 15. kolejce osiągnął połowę tego dorobku, a przypomnijmy, że w październiku nie zagrał przeciwko FC Koeln, gdyż trener dał mu czas na regenerację! Myślicie, że "Lewy" w końcu przebije - jak się wydawało - niedościgniony wyczyn Muellera?