Rogate derby dla koszykarzy Żubrów Chorten Białystok, którzy pokonali Tura Basket Bielsk Podlaski

Żubry Białystok rządzą na Podlasiu
Żubry Białystok rządzą na Podlasiu Wojciech Wojtkielewicz
Koszykarze Żubrów Chorten Białystok zrewanżowali się za porażkę w Białymstoku i na wyjeździe pokonali Tura Basket Bielsk Podlaski 76:64. Teraz to Żubry rządza na Podlasiu, przynajmniej do następnej konfrontacji w rogatych derbach. W tabeli II ligi Żubry Białystok są na czwartym miejscu, a Tur Bielsk Podlaski na piątym.

Rogate derby zgromadziły komplet widzów w hali bielskiej "Trójki" i dostarczyły kibicom dużych emocji. Miejscowi fani wychodzili z hali jednak nieusatysfakcjonowani wynikiem rywalizacji, gdyż Żubry pokonały Tura 76:64. W pierwszym meczu obu drużyn w obecnym sezonie to Tur był lepszy, wygrywając w Białymstoku po dogrywce 69:61.

W Bielsku Podlaskim nie było dogrywki, a z każdą kwartą goście uciekali gospodarzom na kilka punktów. Żubry pierwszą kwartę wygrali różnicą trzech punktów, drugą jednym, trzecią i czwartą czteroma punktami, co na finiszu dało zwycięstwo podopiecznym trenera Krzysztofa Kalinowskiego 76:64.

Po raz już kolejny bardzo dobry mecz rozegrał w Żubrach Szymon Jaworski, zdobywając aż 31 punktów, sześciokrotnie trafił za trzy punkty. Wyróżnili się także Andrzej Misiewicz 10 punktów i 11 zbiórek, czyli zaliczył double-double i Mariusz Rapucha, który trafiał w bardzo ważnych fragmentach gry za trzy "oczka".

W zespole gospodarzy drugie meczowe double-double zaliczył Łukasz Kuczyński (19 punktów i 12 zbiórek).

Tur Basket Bielsk Podlaski - Żubry Chorten Białystok 64:76 (15:18, 18:19, 15:19, 16:20)
Tur Basket: Łukasz Kuczyński 19, Wojciech Jakubiak 12, Bartłomiej Wróblewski 9, Paweł Karasiewicz 8, Mikołaj Krakowiak 5, Aaron Weres 5, Szymon Urbański 4, Marcin Marczuk 2, Piotr Bobka, Jakub Grigoruk.
Żubry Chorten: Szymon Jaworski 31, Mariusz Rapucha 12, Andrzej Misiewicz 10, Patryk Milewski 10, Arkadiusz Zabielski 9, Michał Bombrych 4, Daniel Kamiński, Paweł Kosobudzki, Mateusz Niewiński, Paweł Trypus.