Rolnik Roku 2018 Województwa Podlaskiego. Po raz 7. wybieramy Rolnika Województwa Podlaskiego.

UT
Znasz sumiennego, dobrze prosperującego rolnika? Wiesz, kto jest dobrym gospodarzem, najlepiej dba o swoje zwierzęta i wprowadza innowacje w swoim gospodarstwie? Wiesz, kto angażuje się w życie lokalnej społeczności? Już 11 października dowiemy się kto otrzyma tytuł Rolnika Roku 2018.

Konkurs Rolnik Roku ma na celu promowanie najlepszych praktyk w rolnictwie. Pokazujemy je przez pryzmat osób, które stanowią wzorce rolników dbających o wysoką kulturę rolną, umiejętnie zarządzających swoim biznesem, jakim jest gospodarstwo rolne. Kładziemy nacisk na bezpieczeństwo pracy w gospodarstwie, dbałość o dobrostan zwierząt hodowlanych i środowiska, wprowadzanie nowych rozwiązań w produkcji rolnej oraz otwartość na dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi.

► W tym roku w województwie podlaskim rolnicy zostaną ocenieni przez specjalnie powołaną Kapitułę
► Kapituła wybierze trzech najlepszych rolników, oceniając wygląd, estetykę i ład obejścia, innowacyjność, wyniki produkcyjne, zaangażowanie w życie lokalnej społeczności oraz perspektywy dalszego rozwoju gospodarstwa
► Akcji patronuje: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Podlaskiego, Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
► Współorganizatorem konkursu jest Podlaska Izba Rolnicza
► Na rolników czekają atrakcyjne nagrody
► Zwycięzców naszej akcji nagrodzimy podczas Gali Agro na Obcasach

W rolnictwie liczy się ciężka praca, pomysł, przedsiębiorczość, wdrożone innowacje. W naszym konkursie laureatów prestiżowego tytułu i cennych nagród wybierze specjalnie powołana Kapituła, złożona z przedstawicieli organizacji rolniczych oraz dziennikarzy, specjalizujących się w tematyce rolniczej.

Gala Agro na Obcasach

W październiku odbędzie się uroczyste zakończenie naszej akcji, podczas którego wręczymy dyplomy i nagrody. Gala odbędzie się 11 października w Operze i Filharmonii Podlaskiej przy ulicy Odeskiej w Białymstoku. Relację z uroczystości będzie można obejrzeć w serwisie podlaskie.strefaagro.pl.

Ważne terminy

  • Zgłoszenia kandydatów będzie można przesyłać od 10 lipca 2018 r. do 14 sierpnia 2018r.
  • Do 14 września 2018 r. dziennikarze Gazety Współczesnej odwiedzą kandydatów i nakręcą z nimi video rozmowy, na podstawie których, w połączeniu z danymi z ankiet, Kapituła dokona wyboru laureatów.
  • Laureaci zostaną ogłoszeni podczas gali Agro na Obcasach, która odbędzie się 11 października w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

Nagrody

Za zajęcie I miejsca laureat otrzymuje:
►dyplom potwierdzający zdobycie tytułu
► voucher dla 2 osób na dwudniowy pobyt w Hotelu Lipowy Most
►nagrodę pieniężną w wysokości 1500 zł

">
Za zajęcie II miejsca laureat otrzymuje:
►dyplom potwierdzający zdobycie tytułu
►voucher dla 2 osób na dwudniowy pobyt w Hotelu Loft w Suwałkach
►nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł
Za zajęcie III miejsca laureat otrzymuje:
► dyplom potwierdzający zdobycie tytułu
► voucher do wykorzystania w Hotelu Białowieski Conference Wellness & SPA
►nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł
">

Informacji o akcji udziela Monika Drożdżal
tel. 85 748 96 00 (pon. - pt. w godz. 9-16),
e-mail: monika.drozdzal@polskapress.pl

Wideo