Romanowicz 8. w Mistrzostwach Polski w sprincie

(miłk)
Emilia Romanowicz
Emilia Romanowicz A. Zgiet
Emilia Romanowicz z Puszczy Supraśl zajęła 8. miejsce w konkurencji sprintu techniką dowolną podczas Mistrzostw Polski Seniorów w narciarstwie biegowym w Jakuszycach.

Nasza zawodniczka spokojnie przebrnęła eliminacje. Uzyskała 16. czas (dalej awansowało 30 najlepszych i rezultat decydował jedynie o rozstawieniu). Udało się jej też przejść do półfinału. Na tej fazie jednak się zatrzymała.

Emilia wystartowała w finale "B", w którym zajęła 2. miejsce za kadrowiczką, Pauliną Maciuszek z Porońca Poronin. Oznacza to 8. lokatę w klasyfikacji generalnej sprintu techniką dowolną.

Złote medale zdobyli Agnieszka Szymańczak i Maciej Staręga. Brąz wśród kobiet wywalczyła Kornelia Marek, której skończyła się dyskwalifikacja za stosowanie dopingu nałożona na nią po igrzyskach olimpijskich w Vancouver.

W rywalizacji mężczyzn nieźle wypadł nasz drugi reprezentant, Andrzej Honczar. Biegacz Hubala Białystok był o włos od zakwalifikowania się do półfinału. Ostatecznie zajął pierwsze, nie dające awansu do tej fazy 13. miejsce.

W czwartek biegi stylem klasycznym. To najmocniejsza konkurencja Emilii Romanowicz.