Romanowicz młodzieżową wicemistrzynią Polski

A. Zgiet
Emilia Romanowicz z Puszczy Supraśl zdobyła srebrny medal młodzieżowych mistrzostw Polski w sprincie techniką dowolną.

Zawody odbywają się na rodzimych trasach Emilii. Zawodnicy biegają po Uroczysku Glinki w Supraślu. Romanowicz broniła tytułu zdobytego w sprincie przed rokiem. Jej rywalką do złota była Magdalena Kozielska z UKS Regle Kościelisko.

Sprint rozgrywano nietypowo - wszyscy biegli dwa razy po 1200 metrów oddzielnie i liczyła się suma czasów obu przejazdów. Losy złota przesądziły się podczas pierwszej próby. Kozielska wyprzedziła Emilię aż o 2,35 sekundy. W drugim biegu Romanowicz walczyła niesamowicie. Wygrała z Magdaleną o 2,02 sekundy. Zabrakło tylko 0,33. Brąz zdobyła Anna Pradziad z AZS-u Zakopane.

Wśród mężczyzn triumfował Patryk Chudoba z LKS Poroniec. Ósmy był Dawid Pietraszewski z Hubala Białystok.

Emilia Romanowicz jeszcze we wtorek biegnie po swój drugi medal, w biegu na 5 km stylem klasycznym. Trzecia konkurencja w środę - bieg łączony na 10 km.