Rosti Cup 2021. Tur lepszy od Żubrów w kolejnej próbie przedsezonowej

Żubry Chorten Białystok pokonały MKS Ochotę Warszawa 91:84 w turnieju Rosti Cup
Żubry Chorten Białystok pokonały MKS Ochotę Warszawa 91:84 w turnieju Rosti Cup Wojciech Wojtkielewicz
Koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski w finale turnieju Rosti Cup pokonali Żubry Chorten Białystok 70:58

W Białymstoku w miniony weekend rozegrany został koszykarski turniej Rosti Cup, w którym obok gospodarzy Żubrów Chorten Białystok wzięły udział zespoły Tura Basket Bielsk Podlaski, Ochoty Warszawa i Sokoła Ostrów Mazowiecka. Zawody, które odbyły się w hali Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Świerkowej były dla zespołów formą przygotowań przed nadchodzącym drugoligowym sezonie.

Pierwszego dnia zobaczyliśmy dwa bardzo ciekawe i wyrównane mecze. W pierwszym Tur Basket Bielsk Podlaski pokonał Sokoła Ostrów Mazowiecka 98:91 przesądzają o swoim zwycięstwie w ostatniej, czwartej kwarcie. Gospodarze Żubry Chorten Białystok zwyciężyły natomiast MKS Ochotę Warszawa 91:84.

W niedzielę, najpierw rozstrzygnęła się sprawa trzeciego miejsca. Sokół Ostrów Mazowiecka pokonał MKS Ochota Warszawa 96:74. W finale spotkały się zwycięskie zespoły z soboty Żubry i Tur.

Początek finału należał do gospodarzy, którzy objęli prowadzenie 8:2, 12:8, a pierwszą kwartę zakończyli zwycięstwem 20:11. W drugiej kwarcie przewaga wzrosła do 12 "oczek" po rzucie za trzy punkty Patryka Andruka. Tur zaczął powoli odrabiać stratę, był skuteczniejszy i na przerwę schodził prowadząc już 36:35.

Trzecia kwarta należała już zdecydowanie do Tura Basket prowadzonego przez Piotra Bakuna. Po trafieniu za 3 punkty Bartłomieja Wróblewskiego bielszczanie wygrywali już 59:42.

W ostatniej kwarcie białostockie Żubry próbowali niwelować przewagę Tura, ale ostatecznie to Tur wygrał 70:58.

Nowy sezon II ligi rozpocznie się za dwa tygodnie.

Wyniki turnieju
Tur Basket Bielsk Podlaski - Sokół Ostrów Mazowiecka 98:91
MKS Ochota Warszawa - Żubry Chorten Białystok 84:91
Mecz o 1. miejsce
Żubry Chorten Białystok - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 58:70 (20:11, 15:25, 7:23, 16:11)
Żubry: Patryk Andruk 15, Patryk Zdanowicz 11, Arkadiusz Zabielski 10, Andrzej Misiewicz 9, Filip Nieroda 4, Paweł Kosubudzki 4, Michał Bombrych 3, Paweł Trypus 2, Bartosz Bielski, Adam Sulima-Dolina, Bartosz Strażewicz.
Tur: Jarosław Giżyński 13, Łukasz Kuczyński 12, Przemysław Tradecki 12, Bartłomiej Wróblewski 12, Michał Szwedo 9, Jakub Grigoruk 4, Patryk Milewski 4, Jakub Lewandowski 2, Aaron Weres 2.
Mecz o 3. miejsce
Sokół Ostrów Mazowiecka - MKS Ochota Warszawa 96:74 (22:25, 23:20, 27:14, 24:15)