Rozpędzamy się! 120 km/h na krajowej ósemce. Kolejny odcinek...

  Rozpędzamy się! 120 km/h na krajowej ósemce. Kolejny odcinek bez ograniczeń (zdjęcia)

  dd

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Rozpędzamy się! 120 km/h na krajowej ósemce. Kolejny odcinek bez ograniczeń (zdjęcia)
  1/13

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©GDDKiA

  Niemal niezauważalnie znikają kolejne ograniczenia prędkości do 100 km/h na S8, tym razem na odcinku Mężenin - Jeżewo. Wprawdzie ciągle obowiązuje tam czasowa organizacja ruchu, ale za wyjątkiem odcinków „eski” położonych wzdłuż nieczynnych jeszcze Miejsc Obsługi Podróżnych, od połowy grudnia tego roku można już jeździć 120 km/h, tak jak przewiduje docelowa organizacja ruchu i pozwalają przepisy.
  Odcinek S8 Mężenin – Jeżewo został udostępniony kierowcom 30 grudnia 2017 roku. Od tego czasu trwały tam różne prace wokół drogi głównej i dlatego obowiązywały ograniczenia prędkości do 100 km/h. Ostatnio jednak zakończyły się roboty przy drodze głównej, m.in. przy wygrodzeniach pasa drogowego i stąd - od 11 grudnia br. – ograniczenia prędkości zostały one zawężone tylko do fragmentów przylegających do ciągle zamkniętych Miejsc Obsługi Podróżnych -Cibory Północ, Cibory Południe (w budowie). Są też ograniczenia w rejonie jednego z wiaduktów (WD-17, obiekt nieodebrany, zamknięty, obowiązują objazdy do miejsc. Jawory i Zambrzyce Kapusty).

  Zobacz galerię

  W sumie na odcinku o długości 14,3 km ograniczenia obowiązują na niespełna 1,7 kilometrach, na pozostałych samochody osobowe mogą poruszać się z prędkością „kodeksową”, czyli 120 km/h.

  Przypomnijmy. że w październiku tego roku ograniczenia prędkości zniknęły z dwóch innych odcinków drogi ekspresowej S8 - 5.10.br. między granicą województwa a obwodnicą Zambrowa, a 22.10.br. – między Ostrowią Mazowiecką a granicą województw. Tym samym – po grudniowej zmianie organizacji ruchu na odc. Mężenin – Jeżewo, wjeżdżając na obwodnicę Ostrowi Mazowieckiej właściwie aż do Białegostoku (z wyłączeniem wspomnianych wcześniej miejsc) pokonujemy ponad 70 km z prędkością 120 km/h, po dwujezdniowej „esce”.

  Natomiast tymczasowa organizacja ruchu z ograniczeniem prędkości do 100 km/h obowiązuje jeszcze na niedawno udostępnionych kierowcom mazowieckich odcinkach S8 (w sumie 29 km), na których ruch na dwóch jezdniach odbywa się od 17 września br. (Poręba – Ostrów Mazowiecka) i od 19 października br. (Wyszków - Poręba). Zgodnie z deklaracjami wykonawców, ograniczenia te powinny zniknąć w pierwszych miesiącach przyszłego roku.  Dni wolne 2019

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY