Ruch Zdzieszowice Jagiellonia Białystok. Kompromitacja!

KaWu
Jaga odpadła z Pucharu Polski.

Jagiellonia Białystok przegrała z Ruchem Zdzieszowice i wraca do Białegostoku na tarczy. Tego nie spodziewał się chyba nikt. Drużyna z 13 tysięcznej miejscowości rozniosła w pył pretendenta do tytułu mistrzowskiego. Na trybunach w Zdzieszowicach zasiadło 10% mieszkańców.

Jagiellonia w 52 minucie przegrywała już 2-0, po bramkach Bukowca i Damraty. Nadzieję na lepszy wynik dał w 65 minucie Kupisz, strzelając bramkę kontaktową, jednak ostatni cios należał do Ruchu. W 78 minucie Bukowiec po raz drugi pokonał Barana.

W 1/8 Pucharu Polski zagra więc drużyna z II ligi zachodniej. To nie jedyna niespodzianka w tych rozgrywkach. Limanovia Limanowa wygrała z Lechią Gdańsk 1-0, a Gryf Wejherowo pokonał Koronę Kielce.