Jak przekonują organizatorzy, samodzielne eksperymentowanie to doskonała metoda zrozumienia praw nauki. Z dala od szkolnej tablicy uczniowie poznają zasady fizyki, matematyki oraz próbują oszukać swoje zmysły. Eksponaty można bowiem dotknąć i przetestować. Na przykład siedząc na wirującym krześle, można „poczuć” teorię zachowania momentu pędu. a łamigłówki to znakomity trening dla mózgu.
Sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej nr 4 w Zambrowie na dwa dni zmieniła się w centrum eksperymentów.
- Także we wtorek, w godz. od 10 do 16 uczniowie mogą odwiedzić wystawę, która funkcjonuje w Centrum Nauki Kopernik i nie muszą w tym celu jechać do Warszawy. Przyjdą też delegacje z pozostałych szkół w mieście - mówi Ryszard Świderski, dyrektor SP nr 4.
Angażujące uczniów eksperymenty mają rozbudzić ich ciekawość i zainspirować do samodzielnego zdobywania wiedzy. Każdy też otrzyma „Poradnik młodego naukowca” z doświadczeniami do przeprowadzenia w domu.
Edukowali się także nauczyciele.
- W sumie 20 nauczycieli wzięło udział w czterogodzinnym szkoleniu, dotyczącym nauki poprzez eksperyment i badania - mówi Świderski.
W tym roku Naukobus ma odwiedzić około 200 szkół w całej Polsce. Trasa mobilnej wystawy naukowej obejmuje jednak tylko wsie i miasta do 130 tys. mieszkańców. Chodzi bowiem o wyrównywanie szans edukacyjnych.
Magazyn Informacyjny 30.11.2017 Kuriera Porannego
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?