Ruszamy w łąki!

Artykuł sponsorowany
Nastroje w rolnictwie, tak jak w każdej innej branży w pierwszej połowie 2020 r. nie są najlepsze. Rolnicy mierzą się nie tylko z zagrożeniami, wywołanymi przez COVID-19, ale także z suszą. Co zrobić w tej trudnej sytuacji? Jakie kroki podjąć? Podejść do tego ostrożnie i cierpliwie. W sezonie – przede wszystkim zadbać o zielonkę. Nic nie może się zmarnować.

Maszyny do zbioru zielonek zostały uruchomione. Kosiarki, zgrabiarki, przetrząsarki już wyjechały w łąki. Najlepszy i najbardziej optymistyczny scenariusz to intensywne koszenie bez żadnej awarii. Ale czy da się tego uniknąć? Ważne, by wyjeżdżając maszyną, mieć pewność, że jest ona sprawdzona przez nas i sprawna, a razie awarii, której często nikt nie może przewidzieć – móc ją szybko przywrócić do pracy.

Kiedy potrzebna jest pomoc, pojawi się firma Kramp – największy dostawca części i akcesoriów dla rolnictwa w Europie, z ponad 31 tysiącami części do maszyn zielonkowych w ofercie. W asortymencie Kramp znajdują się części, pasujące m.in. do KUHN, Kverneland, Vicon czy Fella. Kramp to generalny dystrybutor części do maszyn Kongskilde na kontynencie. Nie trudno więc znaleźć to, czego rolnik potrzebuje.

Kosiarki

Od czego zależy efektywne koszenie? To oczywiste - od elementów tnących. Nożyki Kramp są produkowane przez światowych producentów w najlepszych fabrykach. Dodatkowo estetyczne opakowanie i łatwa identyfikacja produktu (na każdym znajdziemy wybity numer katalogowy) świadczy o tym, że jest to towar z pierwszej półki. Noże charakteryzują się dużą odpornością na ścieranie i nie są podatne na pękanie podczas zderzenia z ciałem obcym.

Przetrząsarki, zgrabiarki

W tych maszynach najczęściej są wymieniane palce, które podczas intensywnych prac najszybciej się zużywają. Pewną trudność przy wymianie może stanowić właściwe dopasowanie palca do producenta maszyny. Tu nie ma miejsca na przypadki. Kramp oferuje szeroki wybór palców, malowanych proszkowo, które przechodzą skrupulatną kontrolę jakości w europejskich fabrykach. Kramp dba o jakość produktów, przeprowadzając również fragmentaryczne kontrole. Co ważne – palce są wykonane ze stali sprężynowej i poddane obróbce cieplnej, która ma zastosowanie w produkcji sprężyn spiralnych i resorów. Wszystkie są oznakowane numerem katalogowym i marką co ułatwia identyfikację. W ofercie Kramp znajdują się także akcesoria komplementarne, jak np. trzymaki, mocowania do zębów oraz zabezpieczenia przed utratą zęba. Biorąc pod uwagę stale rosnącą liczbę maszyn z rotorem, zabezpieczenia nabierają popularności z każdym rokiem. Wszystko to ma przyczynić się do ochrony maszyny przez znaczącymi uszkodzeniami a rolnika przed dużymi, niespodziewanymi wydatkami, związanymi z naprawą najdroższego elementu w maszynie. Kramp wychodzi naprzeciw klientowi nie tylko poprzez duży wybór produktów, ale także przez dostęp do dokumentacji technicznych i pomoc Specjalistów z branży. To sprawia, że większość zapytań, nawet najbardziej skomplikowanych zostaje szybko rozwiązana.

Rotory, prasy i przyczepy zbierające

Kramp proponuje części zamienne do rotorów, pras i przyczep samozbierających prosto od dwóch najważniejszych w rolnictwie niemieckich producentów. To jakość, która nie zawodzi, jednak przy ciągłej pracy noże wymagają ostrzenia. Usługę ostrzenia prowadzą wybrane sklepy rolniczo-techniczne Grene, a także dealerzy Kramp w Polsce. W punktach Grene można również skorzystać z usługi zakuwania pasów do prasy, która jest realizowana przez warsztat w magazynie centralnym Kramp.

Wały odbioru mocy

Zdecydowana część maszyn wykorzystuje wałki odbioru mocy, które muszą być nie tylko sprawne, ale i bezpieczne. Klasa A to produkty Walterscheid, czy Comer, którego Kramp jest jedynym oficjalnym dystrybutorem w Polsce. Czasem jednak sięgamy po tańszą alternatywę, dlatego w ofercie znajdują się również wały marki Gopart, a także wiele części zamiennych do tych napędzających maszyny produktów. Szeroki wachlarz części zamiennych do wałów, dostępny w stanach magazynowych trzech centrów dystrybucyjnych Kramp w Europie, pozwala ekspresowo wykonywać naprawy nawet najbardziej skomplikowanych wałów. Oferta Kramp to nie tylko części zamienne, ale również gotowe podzespoły wałów PTO. Co więcej www.kramp.com proponuje również kompletne wały do rozsiewaczy czy przyczep samozbierających. A kiedy klient oczekuje wałka pod specjalne, nietypowe zamówienie – magazyn Kramp w Modle Królewskiej, koło Konina jest w stanie przygotować taki montaż.

Maszyny do zielonki co roku wymagają odpowiedniej konserwacji, a tuż po sezonie wymiany zużytych części. Awarii nie da się przewidzieć, dlatego warto mieć zaufanego i solidnego dostawcę części, na którym można polegać. Sklep www.kramp.com jest przeznaczony dla klientów hurtowych, jednak mogą znaleźć te same produkty w punktach Grene oraz u regionalnych dealerów Kramp.

Kramp to firma holenderska, pokrywająca potrzeby asortymentowe całej Polski, a w przypadku maszyn do zielonki – oferta szczególnie sprawdza się w regionie Podlasia, bez względu na to, czy chodzi o maszyny zachodnie, jak KUHN i Kverneland, czy polskie jak Samasz, Unia, czy Talex. Nie bez przyczyny Podlasie nazywamy małą Holandią.