Ruszyliśmy już z 7. edycją konkursu „Rolnik roku”. W tym roku wprowadziliśmy istotną zmianę – nie będzie głosowania sms. O tym, do kogo trafi tytuł „Rolnik roku 2018”, zdecyduje kapituła. Już dziś możecie zgłaszać kandydatów do tego tytułu.

Jak zgłosić kandydata do tytułu „Rolnik roku 2018”? Należy to zrobić za pomocą formularza zamieszczonego na stronie www.wspolczesna.pl/rolnik lub www.pirol.pl. Termin zgłaszania kandydatów upływa 14 sierpnia.

Czekamy na zgłoszenia

A więc, jeśli znasz rolnika, który prowadzi nowoczesne gospodarstwo, osiąga dobre wyniki produkcyjne, jest zaangażowany w życie lokalnej społeczności, koniecznie zgłoś go do konkursu. Może to właśnie on zostanie „Rolnikiem roku 2018”.

Każde gospodarstwo biorące udział w konkursie odwiedzą dziennikarze Gazety Współczesnej. Przygotują oni m.in. materiał wideo, na podstawie którego gospodarstwo będzie oceniane przez kapitułę konkursową. W skład kapituły wejdą przedstawiciele Gazety Współczesnej, Podlaskiej Izby Rolniczej (współorganizatora konkursu) oraz instytucji związanych z rolnictwem.

Nagrody czekają

Najlepsi rolnicy, oprócz dyplomów, otrzymają atrakcyjne nagrody:

  • Rolnik roku 2018 otrzyma voucher dla dwóch osób na dwudniowy pobyt w Hotelu Lipowy Most o wartości 2080 zł oraz nagrodę pieniężną w wysokości 1500 zł.
  • Do zdobywcy 2. miejsca w konkursie trafi voucher dla dwóch osób na dwudniowy pobyt w Hotelu Loft w Suwałkach o wartości 1110 zł oraz nagroda pieniężna w wysokości 1000 zł.
  • Natomiast rolnik, który zajmie w konkursie trzecie miejsce otrzyma voucher do wykorzystania na dowolne usługi w Hotelu Białowieski Conference Wellness & SPA o wartości 1000 zł oraz nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł.

Laureatów konkursu ogłosimy (oraz wręczymy im nagrody) podczas uroczystej gali, która odbędzie się 11 października.
Konkurs „Rolnik roku” Gazeta Współczesna organizuje nieprzerwanie od 7 lat. Chcemy pokazać, jak wygląda podlaskie rolnictwo oraz docenić tych najlepszych z najlepszych. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie internetowej www.wspolczesna.pl/rolnik.

Dzień konia na Podlasiu 2018