Ruszyła druga rekrutacja na Ekonomiczny Uniwersytet...

  Ruszyła druga rekrutacja na Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy

  kp

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Ruszyła druga rekrutacja na Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy
  <a href="http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/section?Category=REG00"TARGET=blank>Białystok</a>. Zajęcia są bezpłatne, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Kto pierwszy ten lepszy.
  Ruszyła druga rekrutacja na Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy
  Rekrutacja trwa do 28 stycznia.

  - Program kierowany jest do dzieci w wieku 11-12 lat, czyli V i VI klasa szkoły podstawowej. Przyjmiemy setkę dzieci. Semestr zajęć obejmuje sześć spotkań, trwających po 90 minut. Odbywają się co 2-3 tygodnie w czwartki od godziny 17.30. Każde spotkanie to inne zagadnienie - mówi dr Ewa Tokajuk, opiekun EUD.

  Zajęcia łączą trzy formy: wykłady, warsztaty, omówienie zajęć warsztatowych.
  Dzieci poznają podstawowe informacje z wiedzy ekonomicznej, i w formie zabawy starają się znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania. Mali studenci dostaną indeksy. Nie będzie ocen, tylko stempelki za obecność. Na koniec semestru jest przeprowadzany test z ogólnej wiedzy. Dziecko, które uzyska największą ilość punktów dostanie nagrodę - komputer przenośny.

  - Po pierwszym semestrze jesteśmy pod wielkim wrażeniem dużej wiedzy dzieci. Program, który przygotowaliśmy okazał się za prosty i musieliśmy podnieść poziom - mówi dr Ewa Tokajuk, opiekunka EUD. W pierwszym semestrze było bardzo duże zainteresowanie i wiele chętnych dzieci nie zostało przyjętych z braku wolnych miejsc.

  W czasie, kiedy dzieci będą edukować się z ekonomii, rodzice będą poszerzyć i zgłębiać wiedzę pedagogiczną i psychologiczną.

  - Zapisałam swoją córkę na Uniwersytet Dziecięcy. Marta chodzi tylko na angielski i pomyślałam, że to dobry pomysł. Może to ją zainteresuje, ale nie dowiem się tego, jeżeli się nie przekonam. Jeśli nie będzie zaciekawiona, to nie będę jej zmuszać, żeby chodziła - mówi pani Joanna i dodaje - Może i ja nauczę się czegoś nowego.

  Psycholog Alina Papasz z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 1 w Białymstoku mówi, że - Może być to za wczesny okres na rozpoczynanie edukacji akademickiej. Słowo uniwersytet brzmi dla dziecka zbyt naukowo. 11-12 lat jest to czas na rozwój ogólny, dbanie o psychikę, a nie ukierunkowanie na perspektywy zawodowe. Nauczyciel akademicki może nie dostrzegać różnic miedzy specyfiką dydaktyki w edukacji uczniów szkół podstawowych, a edukacją studentów. Dajmy dziecku czas na naturalny rozwój.

  Rejestracja odbywa się droga elektroniczną, na stronie www.uniwersytet-dzieciecy.pl

  Projekt jest współfinansowany przez Narodowy Bank Polski, który objął patronat finansowy i Ministerstwo Edukacji. Swój wkład wniósł również Uniwersytet w Białymstoku.

  Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy powstał dzięki dużej grupie pracowników ekonomicznych i swoje pierwsze kroki stawiał w Warszawie, przy Szkole Głównej Handlowej. Oprócz Białegostoku i Warszawy EUD jest w Bełchatowie i Katowicach.

  Czytaj treści premium w Gazecie Współczesnej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.wspolczesna.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Współczesna.pl to aktualne informacje z woj. podlaskiego i części woj. warmińsko-mazurskiego. POLUB NAS na Facebooku

  Współczesna.pl jest na Twitterze

  Polecamy

  Hity ze sprawdzianów i kartkówek. Nauczyciel płakał, jak sprawdzał

  Hity ze sprawdzianów i kartkówek. Nauczyciel płakał, jak sprawdzał

  Umiesz przeklinać po podlasku? (quiz)

  Umiesz przeklinać po podlasku? (quiz)

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej

  Białystok w 1999 roku (archiwalne zdjęcia)

  Białystok w 1999 roku (archiwalne zdjęcia)