Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

S61. Włosi nie chcą budować łomżyńskiej obwodnicy i się odwołali

PG
Odcinek od węzła „Łomża Zachód” do węzła „Kolno” jest kluczowy dla obwodnicy Łomży.
Odcinek od węzła „Łomża Zachód” do węzła „Kolno” jest kluczowy dla obwodnicy Łomży. K. Głębocki
Firma Impresa Pizzarotti, która po raz drugi została wybrana na projekt i budowę odcinka S61 Łomża Zachód- węzeł Kolno złożyła odwołanie. Włosi chcą, aby odrzucono ich ofertę.

Na początku marca włoska firma ponownie została wybrana jako wykonawca łomżyńskiej obwodnicy. Do piątku pozostałe firmy mogły się odwoływać od tej decyzji białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Odwołała się firma Impresa Pizzarotti.

Jak poinformowała wczoraj Krajowa Izba Odwoławcza, włosi chcą odrzucenia ich oferty, bo sądzą, że firma nie jest już związana ofertą. Chodzi o nie przedłużenie terminu związania ofertą. Teraz skład orzekający KIO w przeciągu trzech dni wyznaczy termin posiedzenia w tej sprawie. GDDKiA w Białymstoku przekazała sprawę swojemu zespołowi prawnemu. Dopiero po analizie przedstawi swoje stanowisko.

Przetarg na ten fragment Via Baltici ogłoszono w ubiegłym roku. Pierwszy raz wybrano firmę z Włoch w połowie grudnia. Wtedy ten wybór zakwestionowało konsorcjum PORR S.A. i Unibep S.A. Firmy wskazywały na szereg uchybień w procesie wyboru najlepszej oferty. W połowie stycznia Krajowa Izba Odwoławcza uznała zarzuty w zakresie dotyczącym doświadczenia personelu wykonawcy i nakazała ponowne badanie oraz ocenę oferty.

Zobacz też S61: Budowa fragmentu Wysokie – Raczki. Oferty do ponownej oceny

Z końcem stycznia GDDKiA wystąpiła o podanie danych dotyczących wykonanych robót w zakresie funkcji pełnionej przez osobę przewidzianą do pełnienia funkcji kierownika. Informacje te zostały przekazane, w związku z czym 5 marca ponownie jako najlepszą ofertę wybrano tę przedstawioną przez firmę Impresa Pizzarotti.

Odcinek od węzła „Łomża Zachód” do węzła „Kolno” jest kluczowy dla obwodnicy Łomży. To w jego ciągu znajduje się 1200-metrowy most nad Narwią. Inwestycja ma powstać do 2021 roku w systemie „Projektuj i buduj”.

Magazyn Informacyjny 15.03.2018. Magazyn Informacyjny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna