Same porażki II-ligowych siatkarzy

Bialystok 18.02.2017 siatkowka bas - legia warszawa fot. anatol chomicz / polska press / gazeta wspolczesna / kurier poranny Anatol Chomicz
BAS Białystok po raz drugi w play-off przegrał z Energą Ostrołęka i zakończył sezon. Po dwóch porażkach w Białej Podlaskiej nadal o utrzymanie musi walczyć drużyna Centrum Augustów.

Białostoczanie przed tygodniem u siebie przegrali 2:3 i o przedłużenie szans na awans walczyli na wyjeździe (rywalizacja toczyła się do dwóch wygranych). Niestety w gościach nie udało im się ugrać nawet seta.
– Wierzyłem, że jesteśmy w stanie nawiązać walkę na wyjeździe, ale nie udało się – mówił Eugeniusz Iwaniuk, trener BAS. – Klucz do wygrania tej rywalizacji leżał w Białymstoku. Gdybyśmy wygrali u siebie to rywale mieliby nóż na gardle.

Tym samy białostoczanie zakończyli sezon. Natomiast w środę (godz. 18) decydujące spotkanie w walce o 9. miejsce u siebie rozegra Centrum Augustów. Augustowianie niespodziewanie przegrali dwa wyjazdowe mecze z UKS Biała Podlaska (2:3 i 1:3) i stan rywalizacji do trzech zwycięstw jest remisowy 2:2.
– Zagraliśmy dobrze w sumie tylko w dwóch setach i trzeba jak najszybciej o tym zapomnieć i wygrać w środę – powiedział Wojciech Iwanowicz, trener Centrum.

Play-off (o miejsca 1 – 4)
Energa Ostrołęka – BAS Białystok 3:0 (25:21, 25:21, 29:27)
BAS: Oniszk, Stanisławajtys, Ignaciuk, Wiczkowski, Matuła, Gajowczyk, Bujniak (libero) oraz Małachowski, Sasak, Kowalewski, Cylwik.
Stan rywalizacji (do 2 zwycięstw): 2:0

Play-out (o miejsca 9 – 12)
UKS Biała Podlaska – Centrum Augustów 3:2 (25:23, 25:21, 14:25, 12:25, 23:21)
Centrum: Danilczyk, Iwanowicz, Nowak, Wasilewski, Szczytko, Mołs, Jeleniewski (libero) oraz Szwejkowski, Pruchniewski, Karbowski.
UKS – Centrum 3:1 (25:21, 25:22, 21:25, 25:21)