MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Samobójstwo 16-latka. Dyrektor MOPS-u i szef pogotowia opiekuńczego odwołani

(jch)
Maria Metelska, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Suwałkach i Sławomir Niedźwiedzki, szef Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej
Maria Metelska, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Suwałkach i Sławomir Niedźwiedzki, szef Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Archiwum
Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz wyciągnął konsekwencje kadrowe po tragedii, jaka zdarzyła się w Centrum Interwencji Kryzysowej.

W oświadczeniu wydanym przez prezydenta Czesława Renkiewicza czytamy, że zmiany kadrowe w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej i Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Suwałkach spowodowane były analizą wyników kontroli w tych placówkach Pracowników Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku, Rzecznika Praw Dziecka oraz kontroli wewnętrznej przeprowadzonej przez pracowników Urzędu Miejskiego w Suwałkach po samobójczej śmierci małoletniego Sebastiana J. w Miejskim Centrum Interwencji Kryzysowej w Suwałkach w dniu 7 stycznia 2014 roku.

Przyczyną wypowiedzenia umowy z Marią Teresą Metelską dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Suwałkach były: niewłaściwa organizacja pracy i nieprawidłowości w kształtowaniu stosunków pracowniczych oraz brak odpowiedniego nadzoru nad funkcjonowaniem Miejskiego Centrum Interwencji Kryzysowej.

Przyczyną wypowiedzenia umowy o pracę ze Sławomirem Niedźwiedzkim dyrektorem Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Suwałkach były nieprawidłowości związane ze stosowaniem obowiązujących przepisów prawa, zwłaszcza dotyczących przyjmowania i umieszczania w placówce dzieci, a w szczególności:

- przedwczesne podjecie działań bez udziału opiekuna prawnego umieszczenia dzieci w Placówce Opiekuńczo- Wychowawczej,

- nieprzestrzegania określonego w zezwoleniu Wojewody Podlaskiego limitu liczby umieszczanych w placówce dzieci i przyjecie do placówki większej niż określono w ww. zezwoleniu dzieci.

Do tragedii doszło w styczniu tego roku w MCIK w Suwałkach. 16-letni Sebastian powiesił się w łazience. Wcześniej dowiedział się, że jego rodzina zostanie rozdzielona, a on trafi do placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna